12/16/2019
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸
839 هزارکارت ملی هوشمند در دفاترپست و پیشخوان‌ها جامانده‌اند

839 هزارکارت ملی هوشمند در دفاترپست و پیشخوان‌ها جامانده‌اند

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اعلام تکمیل ثبت نام 80 درصد واجدین شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند گفت: 839 هزار و 58 نفر کارت‌های ملی هوشمند در دفاتر پست و پیشخوان باقی مانده است و صاحبانش برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند.

اعتمادآنلاین|سیف‌الله ابوترابی با بیان اینکه تا 10 خرداد سال جاری 51 میلیون و 222 هزار و 279 نفر نسبت به تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند خود اقدام کرده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد برای 45 میلیون و 518 هزار و 632 نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است و حدود هشت میلیون نفر از واجدین شرایط نیز هنوز برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند مراجعه نکرده‌اند.

 

وی ادامه داد: 839 هزار و 58 نفر کارت‌های ملی هوشمندشان صادر شده اما کارت‌هایشان در دفاتر پست و پیشخوان مانده و برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند.

 

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال اضافه کرد :80 درصد واجدین شرایط کارت ملی هوشمند را دریافت کرده‌اند و اگر 20 درصد باقی مانده نیز ثبت‌نام کنند این طرح به پایان خواهد رسید.

 

ابوترابی در پایان گفت: از ابتدای خرداد 98 تدابیری اندیشیده شده است تا افرادی که تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمندشان را انجام داده‌اند با دریافت برگه‌ای بتوانند تا زمان صدور کارت‌هایشان، کارهای اداری خود را انجام دهند و دستگاه‌هایی مانند بانک و …نیز می‌توانند از ثبت‌احوال برای احراز هویت افراد استعلام کنند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها