11/14/2019
پنج شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۸
ابراز آمادگی ترکیه برای مذاکره در خصوص اس‌400

ابراز آمادگی ترکیه برای مذاکره در خصوص اس‌400

مدیر صنایع دفاعی ترکیه از آمادگی آنکارا برای مذاکره با واشنگتن در خصوص نگرانی‌های آمریکا در مورد سامانه موشکی اس‌400 خبر داد.

اعتمادآنلاین|«اسماعیل دمیر» مدیر صنایع دفاعی ترکیه در جمع خبرنگاران گفت: آنکارا آماده است تا در خصوص نگرانی‌های واشنگتن در مورد اس 400 گفتگو کند.

 

به گفته دمیر، آمریکا تاکنون به پیشنهاد آنکارا برای تشکیل یک گروه کاری مشترک جهت حل مناقشه سر خرید سامانه دفاع موشکی «اس‌400» ساخت روسیه پاسخی نداده است.

 

اختلاف آمریکا و ترکیه سر خرید سامانه موشکی اس 400 از روسیه در ماه‌های اخیر تشدید شده است. اسماعیل دمیر گفته است، اگر نگرانی سر مسائل فنی ناشی از استقرار موشک‌های اس 400 در ترکیه است، ما بارها گفته ایم آماده‌ایم در این زمینه مذاکره کنیم.

 

یک مقام ارشد ترکیه هم به رویترز گفته است: حلوصی آکار، وزیر دفاع این کشور احتمالاً با پاتریک شاناهان، سرپرست وزیر دفاع آمریکا، در حاشیه برگزاری اجلاس سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، که در 26 و 27 ژوئن در بروکسل برگزار می‌شود، گفتگو خواهد کرد.

 

رویترز همچنین گزارش داده است آموزش خلبانان ترکیه در پایگاه نیروی هوایی لوک در ایالت آریزونا برای جنگنده‌های اف 35 متوقف شده است.

 

مایک اندروز، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون گفته است که از توقف آموزش و پرواز خلبانان ترک در پایگاه هوایی لوک آگاه است.

 

سخنگوی پنتاگون همچنین تصریح کرده است که بدون تغییر در سیاست ترکیه، همکاری این کشور در پروژه ساخت این جنگنده نیز متوقف خواهد شد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها