10/19/2019
شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸
زمان طلایی برای درمان مشکلات رفتاری کودک

زمان طلایی برای درمان مشکلات رفتاری کودک

رقیه نوری پور لیاولی، یک روانشناس گفت: کودکانی که مدت زیادى شاهد مشکلات رفتارى والدین خود هستند، رفتارهاى پرخاشگرانه به درمان نشان مى‌دهند.

اعتمادآنلاین|رقیه نوری پور لیاولی، روانشناس و مشاور در خصوص زمان مناسب برای درمان مشکلات رفتاری کودک بیان کرد: کودکان پیش از دبستانى که با شدت و مدت زیادى شاهد مشکلات رفتارى والدین و یا مراقبان خود هستند به احتمال بیشترى رفتارهاى پرخاشگرانه مقاوم به درمان از خود نشان مى دهند.

 

نوری پور بیان کرد: کودکى که شاهد پرخاشگرى از جانب مراقبان خود مى باشد قدرت تشخیص این رفتار( پرخاشگرى) را به عنوان یک رفتار ناسازگارانه ندارد و در دیگر موقعیت ها نیز از این رفتار به جهت کنترل محیط استفاده مى کند.

 

این روانشناس گفت: براى کودکانى که مشکلات رفتارى و پرخاشگریشان تبدیل به یک رفتار پایدار و مقاوم شده است و براى آنها مشکلات رفتارى حاد را بوجود آورده است در سالهاى پیش از ورود به مدرسه درمان صورت گیرد.

 

وی افزود: عدم درمان مشکلات رفتارى در این کودکان روند رشد اجتماعى شدن، رشد توانمندی‌ها و مهارتهاى ارتباطى و تحصیلی آنها را دچار مشکل مى کند.

 

نوری پورخاطرنشان کرد: در سنین پیش از دبستان به دلیل عدم ورود کودک به جمع همسالان راهبردهاى درمانى به گونه اى کاربردى‌تر توسط والدین انجام مى شود و میزان الگوگیرى کودکان از همسالان خود نیز کمتر است و راحت تر با توجه مثبت والدین به رفتارهاى سازگارانه این رفتارها را شدت مى بخشند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها