9/16/2019
دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
یک ویدئوی جعلی زاکربرگ در اینستاگرام منتشر شد

یک ویدئوی جعلی زاکربرگ در اینستاگرام منتشر شد

یک ویدئوی جعلی تولیدشده در مورد «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیس‌بوک از حدود یک هفته پیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام ارسال شده است، اما مدیران این سایت قصد حذف آن را ندارند.

اعتمادآنلاین| ویدئوی یادشده با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده و در شرایطی که انتظار می‌رفت اینستاگرام ویدئوی مذکور را به سرعت حذف کند، سخنگوی فیس‌بوک که مالکیت اینستاگرام را در اختیار دارد، اعلام کرد این ویدئو از اینستاگرام حذف نمی‌شود. او افزود: در صورتی که ویدئوی یادشده توسط عده زیادی از کاربران به عنوان محتوای نامناسب و دروغین علامت‌گذاری شود، برای بررسی و فیلترشدن آن اقدام می‌شود.

 

در ویدئوی یادشده که توسط کاربری به نام بیل پوسترز منتشر شده، مارک زاکربرگ در برابر دوربین نشسته و می‌گوید: یک لحظه تصور کنید فردی که کنترل کامل داده‌های سرقت‌شده میلیاردها نفر را در اختیار دارد، کنترل رازها، زندگی و آینده آنها را هم در اختیار دارد و کسی که این داده ها را در کنترل دارد، آینده را کنترل می کند. در زیرنویس این ویدئو هم عبارت «زاکربرگ: ما شفافیت تبلیغاتی خود را افزایش می دهیم / اعلام اقدامات جدید برای حفاظت از انتخابات» درج شده است.

 

البته باید توجه داشت که تشخیص جعلی بودن این ویدئو چندان دشوار نیست.

 

صدای زاکربرگ در ویدئوی یادشده چندان طبیعی نیست و بیشتر ماشینی و رباتیک به نظر می‌رسد. این کلیپ با دستکاری کلیپ دیگری درست شده که مربوط به سال 2017 است و در آن زاکربرگ در مورد دخالت های روسیه در فیس‌بوک صحبت می‌کند.

 

زاکربرگ

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها