12/10/2019
سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
وزیر خارجه ژاپن: با واشنگتن هماهنگ هستیم

وزیر خارجه ژاپن: با واشنگتن هماهنگ هستیم

ژاپن اعلام کرد آخرین تحولات خاورمیانه را در چارچوب هماهنگی تنگاتنگ با دولت ایالات متحده آمریکا پیگیری می‌کند.

اعتمادآنلاین| ژاپن اعلام کرد آخرین تحولات خاورمیانه را در چارچوب هماهنگی تنگاتنگ با دولت ایالات متحده آمریکا پیگیری می‌کند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از روزنامه کویتی المدی، «تارا کونو» وزیر خارجه ژاپن جمعه اعلام کرد هماهنگی مستمر بین کشورش با آمریکا در رابطه با اوضاع خاورمیانه ادامه دارد.

 

وزارت خارجه ژاپن در بیانیه مطبوعاتی خود به نقل از «کونو» ضمن اشاره به حضور خود در سفر تاریخی آبه شینزو، نخست‌وزیر ژاپن، به جمهوری اسلامی ایران، افزود: در یک گفت‌وگوی تلفنی 20 دقیقه‌ای با همتای آمریکایی خود موضوع هماهنگی مستمر بین توکیو و واشنگتن در مورد مسائل خاورمیانه مورد بررسی قرار دادیم و در مورد آن به توافق رسیدیم.

 

او همچنین خبر داد دو طرف درباره آخرین اوضاع منطقه‌ای، از جمله مذاکراتی که نخست‌وزیر ژاپن در تهران انجام داد، به تبادل نظر پرداختند.

 

بخشی از این گفت‌وگو نیز به مساله حمله به دو نفت‌کش متعلق به شرکت‌های ژاپنی در تنگه هرمز اختصاص یافت.

 

در همین راستا یکی از سخنگویان ارشد دولت ژاپن نیز طی یک کنفرانس خبری در توکیو تاکید کرد: ژاپن به دقت و لحظه‌به‌لحظه تحقیقات مربوط به حمله به نفت‌کش‌ها را با ایالات متحده پیگیری می‌کند.

 

«سوگا یوشیدا» در این رابطه به خبرنگاران گفت: ما هم‌اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات در خصوص این حادثه هستیم و ترجیح می‌دهیم در حال حاضر در این‌باره اظهار نظری نکنیم.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها