11/17/2019
یکشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
چرا مداحان صبح تا شب در صداوسیما برنامه دارند/ حاکم شدن نظام سرمایه‌داری فضا را به سمت تفکرات مارکسیستی برده است/ به جای بسیج، مارکسیست‌ها شعار عدالت‌طلبی می‌دهند
ابراهیم فیاض، استاد جامعه شناسی:

چرا مداحان صبح تا شب در صداوسیما برنامه دارند/ حاکم شدن نظام سرمایه‌داری فضا را به سمت تفکرات مارکسیستی برده است/ به جای بسیج، مارکسیست‌ها شعار عدالت‌طلبی می‌دهند

ابراهیم فیاض، استاد جامعه شناسی بیان کرد: حاکم شدن نظام سرمایه‌داری فضا را به سمتی پیش برده که دانشجوها به تفکرات مارکسیستی و روشنفکری گرایش پیدا کردند که انتهای آن هم احتمالا به رادیکالیسم و بحران‌های اجتماعی کشیده می‌شود.

اعتمادآنلاین| ابراهیم فیاض استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران با بیان اینکه امروز تفکرات وابسته به دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب در دانشگاه خریداری ندارد، گفت: امروز در دانشگاه نه بسیج دانشجویی و نه تشکل های اصلاح‌طلبی اثری ندارند، شعارهای انسان گرایانه و عدالت طلبانه در بسیج دانشجویی و تشکل‌های اصلاح طلبی و اصولگرایی مطرح نیست بلکه مارکسیست ها در این زمینه پرچمدار هستند.

 

بسیج دانشجویی در حال پیوستن به نظام سرمایه‌داری است

 

فیاض با بیان اینکه مارکسیست‌ امروز مارکسیست 40 سال پیش نیست، ادامه داد: مارکسیست امروز حتی ممکن است برای شما مذهبی هم حرف بزند و مارکسیست تند گذشته نیست. واقعیت آن است که حاکم شدن نظام سرمایه داری فضا را به سمتی پیش برده که دانشجوها به تفکرات مارکسیستی و روشنفکری گرایش پیدا کردند که انتهای آن هم احتمالا به رادیکالیسم و بحران‌های اجتماعی کشیده می‌شود. نمونه آن اقدام اخیر دانشجویان چپ مارکسیست بود که تجمع کردند و ضد حجاب شعار دادند، خب در  این شرایط بچه های بسیج دانشجویی می خواهند از چه دفاع کنند؟ از اسلام سرمایه داری حاکم؟ واقعیت این است که بسیج دانشجویی اصولگرایی که دارای تفکرات خیلی تند بود امروز در حال پیوستن به نظام سرمایه داری است چون این سیاست دنبال می شود.

 

چرا مداحان صبح تا شب در صداوسیما برنامه دارند

 

این استاد دانشگاه تهران با انتقاد از بی توجهی مسئولان نسبت به رشد اسلام سرمایه داری و آمریکایی در کشور، تاکید کرد: هر بار که بخواهیم در این باره هشدار دهیم مانع می شوند حتی صدا و سیما کسانی که راجع به این موضوعات واکنش نشان می دهند را بایکوت کرده و حتی یک نشست درباره اسلام شناسی واقعی برگزار نمی شود این در حالی است که مداحان صبح تا شب در صدا و سیما برنامه دارند.

 
منبع: خبرآنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها