10/17/2019
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
روحانی: همکاری با کشورهای همسایه از اصول سیاست خارجی ایران است/ امیر قطر: حل تمام اختلافات در منطقه تنها از طریق گفتگو و همکاری جمعی امکانپذیر است
در دیدار حسن روحانی، رییس‌جمهوری و امیر قطر در حاشیه نشست سیکا مطرح شد:

روحانی: همکاری با کشورهای همسایه از اصول سیاست خارجی ایران است/ امیر قطر: حل تمام اختلافات در منطقه تنها از طریق گفتگو و همکاری جمعی امکانپذیر است

حسن روحانی، رییس‌جمهوری گسترش روابط با کشورهای همسایه و دوست به ویژه قطر را از اولویت‌های ثابت سیاست خارجی ایران برشمرد و تاکید کرد: ثبات و امنیت کشورهای منطقه به یکدیگر پیوند خورده است و ما خواستار حاکمیت روحیه اعتدال، برادری و حکمت و دوراندیشی در روابط میان کشورها هستیم.

اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رییس‌جمهوری روز شنبه در دیدار امیر قطر که در حاشیه پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) و در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، گفت: رایزنی دوجانبه و چند جانبه و همکاری بیشتر، تنها راه کاهش اختلافات و حل و فصل مشکلات منطقه ای است و ایران همواره آماده مشارکت در این عرصه است.

 

وی اظهارداشت: جهان اسلام نیازمند وحدت و یکپارچگی است و دو کشور بی تردید می توانند با همکاری یکدیگر در این عرصه تلاش کنند.

 

 روحانی روابط ایران و قطر را برادرانه و دوستانه و به نفع مردم منطقه دانست و گفت: ظرفیت های فراوانی برای تقویت بیش از پیش روابط اقتصادی دو کشور وجود دارد که باید از این ظرفیت ها در راستای منافع دو ملت استفاده کرد.

 

امیر قطر: حل مشکلات منطقه با گفت‌وگو ممکن است

 

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز در این دیدار  گفت: قطر نیز بر این اعتقاد است که حل تمام اختلافات در منطقه تنها از طریق گفت وگو، همکاری جمعی و پیگیری راه های سیاسی امکان پذیر است.

 

امیر قطر همچنین اظهارداشت: دوحه برای توسعه روابط خود با تهران در همه حوزه های مورد علاقه، آماده است.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها