10/17/2019
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
روحانی: تلاش‌ها برای رساندن حجم مبادلات سالانه دو کشور افزایش یابد/ ترکیه: ترکیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه زمینه ها توسعه دهد
در دیدار حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه مطرح شد:

روحانی: تلاش‌ها برای رساندن حجم مبادلات سالانه دو کشور افزایش یابد/ ترکیه: ترکیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه زمینه ها توسعه دهد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه تهران علاقه‌مند به توسعه روابط با ترکیه در همه عرصه‌ها بویژه در حوزه اقتصادی و تجاری است، گفت: باید به تلاش‌ها برای تقویت این همکاری‌ها و رساندن حجم مبادلات سالانه دو کشور به سطح مورد توافق افزوده شود.

اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رییس‌جمهوری روز شنبه در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که در حاشیه پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) و در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، گفت: برای توسعه و تعمیق روابط ایران و ترکیه طی سال های اخیر گام های ارزنده ای برداشته شده و این روند باید متناسب با ظرفیتها و فرصت های فراوان، شتاب بیشتری بگیرد.

 

روحانی همچنین همکاری های منطقه ای ایران و ترکیه را موثر، موفق و با اهمیت دانست و اظهار داشت: همکاری های دو جانبه و سه جانبه، از جمله با روسیه در حوزه مسایل منطقه ای و در روند آستانه، مبارزه با تروریسم و فرایند ثبات در سوریه بسیار با اهمیت و در راستای تقویت صلح و ثبات منطقه است.

 

اردوغان: ترکیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه زمینه ها توسعه دهد

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در این دیدار گفت: مناسبات ایران و ترکیه در همه عرصه ها نزدیک و رو به توسعه بوده و تقویت بیش از پیش این روابط در عرصه های دوجانبه و منطقه ای برای آنکارا بسیار حائز اهمیت است.

 

وی افزود: ترکیه مصمم است روابط خود را با تهران در همه زمینه ها توسعه دهد.

 

روسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در این دیدار همچنین بر مخالفت خود با هرگونه تحریم و یکجانبه گرایی در مناسبات بین المللی تاکید کردند.

 

منبع: 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها