7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
 «مردان سیاه‌پوش» گیشه جهانی را شوکه کرد
گزارش هفتگی باکس‌آفیس؛

«مردان سیاه‌پوش» گیشه جهانی را شوکه کرد

فیلم جدید «مردان سیاه‌پوش» با فروش 102 میلیون دلاری در باکس آفیس جهانی بیشترین فروش را از آن خود کرد.

اعتمادآنلاین|فیلم جدید از مجموعه «مردان سیاهپوش» با عنوان «مردان سیاهپوش: بین‌المللی» از نمایش در 56 منطقه جهان موفق به فروشی 73.7 میلیون دلاری در سه روز اول نمایش شد.

 

این فیلم که جدیدترین فیلم محصول سونی از مجموعه علمی‌تخیلی اکشن است، در اولین آخر هفته اکرانش در آمریکا نیز فروشی 28.5 میلیون دلاری را تجربه کرد و در مجموع 102.2 میلیون دلار فروخت.

 

در این فیلم که فروشی ناامیدکننده در باکس افیس آمریکا را از نمایش در بیش از 4 هزار سالن سینما کسب کرد، باردیگر تسا تامپسون و کریس همسورث که در «ثور: رگناروک» با هم بازی کرده بودند، در کنار هم ظاهر شده‌اند. ماموریت این تیم این است که از سیاره زمین در برابر دشمنان بیگانه فضایی محافظت کنند. این فیلم که چهارمین فیلم از مجموعه «مردان سیاهپوش» است را اف گَری گرِی کارگردانی کرده است.

 

نخستین فیلم این مجموعه 25 سال پیش با بازی ویل اسمیت و تامی لی جونز ساخته شده بود.

 

«مردان سیاهپوش: بین‌المللی» بیشترین فروش را در چین تجربه کرد که 26.3 میلیون دلار بود. روسیه با 5.1 میلیون دلار، کره جنوبی با 4.9 میلیون دلار و مکزیک با 3.9 میلیون دلار دیگر بازارهای بزرگ این فیلم بودند. در ژاپن نیز 3.5 میلیون دلار و در بریتانیا 3.4 میلیون دلار بلیت فروخته شد.

 

سینماروها همچنان از «علاء‌الدین» دیزنی هم استقبال می‌کنند و این فیلم در هفته گذشته 47.5 میلیون دلار دیگر از فروش در 55 منطقه کسب کرد تا مجموع فروشش را به 724 میلیون دلار برساند که از این مقدار 460 میلیون دلار در بازار بین‌المللی و خارج از آمریکا کسب شده است.

 

با این حال دیگر فیلم دیزنی یعنی «ققنوس سیاه» نتوانست در این حد از موفقیت ظاهر شود و این فیلم ماورائی که ادامه‌ای از «مردان ایکس» است، از نمایش در 44 بازار جهانی در هفته گذشته تنها 24 میلیون دلار فروش کرد و مجموع فروشش در جهان را به 204 میلیون دلار رساند.

 

«گودزیلا: سلطان هیولاها» نیز 14.1 میلیون دلار دیگر از نمایش در 79 بازار بین‌المللی کسب کرد و مجموع فروشش در بازار بین‌المللی را به 245.8 میلیون دلار رساند. با محاسبه فروش این فیلم در آمریکا مجموع فروش فیلم به 339.5 میلیون دلار می‌رسد.

 

«راکتمن» فیلم موزیکال فانتزی پارامونت درباره زندگی التون جان نیز 8.5 میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروشش را به 67 میلیون دلار رساند.

 

انیمیشن «زندگی پنهان حیوانات خانگی 2» هم 8.5 میلیون دلار دیگر فروش کرد تا در مجموع 62 میلیون دلار فروخته باشد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها