1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
ترور «خاشقجی» توسط مسئولان سعودی صورت گرفته است
گزارشگر سازمان ملل:

ترور «خاشقجی» توسط مسئولان سعودی صورت گرفته است

گزارشگر سازمان ملل در امور اعدام‌های انجام‌شده در خارج از چارچوب قضایی اعلام کرد که گزارشی را درباره نتایج تحقیقاتش در خصوص پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی ارائه خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| اگنس کالامارد، گزارشگر سازمان ملل در امور اعدام‌های انجام‌شده در خارج از چارچوب قضائی که هدایت تحقیق در خصوص قتل خاشقجی را بر عهده دارد، تاکید کرد: این قتل جنایتی وحشیانه و برنامه‌ریزی شده بود و توسط مسئولان سعودی اجرا شد.

 

کالامارد در نوامبر 2019 به درخواست ترکیه برای انجام تحقیقات بین‌المللی در خصوص پرونده قتل خاشقجی به استانبول سفر کرده بود. کالامارد به انتقاد از مقامات سعودی به ویژه محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی معروف است.

 

کالامارد اعلام کرده بود که مقامات سعودی با سفر او به ریاض برای انجام تحقیقات مخالفت کردند و عربستان مانع از تلاش‌های ترکیه برای روشن شدن ابهامات و کشف حقایق در خصوص این پرونده شده است.

 

جمال خاشقجی دوم اکتبر 2018 به دست تیم تروری در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید. جنایتی که افکار عمومی جهان را با خود همراه کرد و تا این لحظه خواستار شناسایی قاتلان این جنایت و مجازات آنها هستند.

 

اواسط ماه نوامبر دادستانی کل عربستان اعلام کرد، رئیس تیم مذاکره با خاشقجی دستور قتل او را صادر کرده است. دادستانی نام این شخص را بیان نکرد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها