2/22/2020
شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش اشتغال و کارآفرینی

همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در بخش اشتغال و کارآفرینی

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون از پیشنهاد همتای آذربایجانی خود برای استفاده از تجربیات ایران در بخش اشتغال و کار آفرینی استقبال کرد و گفت: آماده همکاری و انتقال تجربیات هستیم و پس از امضای اسناد دو جانبه برنامه اقدام مشترک و امضای یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی کار نیز انجام می شود. 

اعتمادآنلاین| محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار در دیدار با «ساحل بابایف» وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان گفت: وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش اقتصادی، هلدینگ ها، حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ایمنی و بهداشت کار، تعاون و روابط کار توانمندی‌های زیادی دارد و با توجه به این توانایی‌ها، زمینه همکاری‌های فراوانی برای این وزارتخانه و وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان وجود دارد.

 

شریعتمداری با اشاره به امضای اسناد میان دو وزارتخانه افزود: ارسال برنامه اقدام مشترک و یادداشت تفاهم در زمینه تبادل نیروی کار در همین راستا انجام شده است و امیدواریم با توجه به ارسال دعوتنامه رسمی طی چند ماه آینده میزبان مقامات آذربایجانی در تهران باشیم. علاوه بر این یک برنامه اجرایی هم از سوی شما دریافت کرده‌ایم که امیدوارم با دیدار کارشناسان شما از ایران و تبادل تجربیات در زمینه‌های مورد اشاره زمینه‌های این سفر فراهم شود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همکار ی در بخش‌های اقتصادی، سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی میان دو کشور را نیز ممکن دانست.

 

شریعتمداری در پایان گفت: آمادگی داریم که در این فرصت ممکن از میزبان هیات کارشناسی آذربایجانی هستیم و در خصوص تبادل نیروی کار منتظر ارائه نظر شما درباره یادداشت تفاهم ارسال شده هستیم.علاوه بر این ما در حال بررسی الحاق به اساسنامه تاسیس مرکز مطالعات کاروابسته به سازمان همکاری اسلامی هستیم و آن را با بررسی کرده و پاسخ خواهیم داد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها