12/12/2019
پنج شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

قیمت 1400 دلاری طلای جهانی رکورد شش‌ساله بازار را زد/ افزایش 56 دلاری بهای طلای جهانی/ حباب سکه 400 هزار تومان/ کنترل و مدیریت نرخ ارز، عامل ثبات قیمت سکه و طلا

محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، گفت: کنترل و مدیریت نرخ ارز در بازار داخلی سبب شد افزایش قیمت طلا در بازار جهانی بر بهای سکه و طلا در بازار داخلی تاثیر چندانی نگذارد.

اعتمادآنلاین| محمد کشتی‌آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف، درباره وضعیت امروز بازار سکه و طلا به خبرنگار اقتصادی اعتمادآنلاین گفت: امروز، یکشنبه، با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی، قیمت طلای جهانی همچنان یک هزار و 400 دلار در هر اونس است. این قیمت برای طلای جهانی رکورد جدیدی است که در شش سال گذاشته بازارهای جهانی تجربه کرده است. افزایش 56 دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی با توجه به تحولات سیاسی در خاورمیانه، کاهش ارزش سهام در آمریکا و همچنین کاهش ارزش دلار در بازارهای جهانی صورت گرفته است.

 

کشتی‌آرای عنوان کرد: کنترل و مدیریت نرخ ارز در بازار داخلی سبب شد افزایش قیمت طلا در بازار جهانی بر بهای سکه و طلا در بازار داخلی تاثیر چندانی نگذارد. چنان‌که با ثبات نسبی نرخ ارز شاهد ثبات در قیمت سکه و طلا طی دو روز گذشته بودیم.

 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف افزود: در بازار امروز، یکشنبه، قیمت سکه طرح قدیم چهار میلیون و 500 هزار تومان، سکه طرح جدید چهار میلیون و 680 هزار تومان و نیم‌سکه دو میلیون و 430 هزار تومان بود. همچنین ربع‌سکه با قیمت یک‌ میلیون و 625 هزار تومان و سکه‌های گرمی هم با قیمت یک‌ میلیون و 15 هزار تومان خریدوفروش شد.

 

کشتی‌آرای گفت: یک مثقال طلای 17 عیار آب‌شده که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است یک‌ میلیون و 880 هزار تومان، یک مثقال طلای 18 عیار دو میلیون تومان و یک گرم طلای 18 عیار هم 434 هزار تومان خریدوفروش شد.

 

او ادامه داد: یک گرم طلای 20 عیار 482 هزار و 300 تومان، یک گرم طلای 21 عیار 506 هزار و 400 تومان، یک گرم طلای 22 عیار 530 هزار و 500 تومان و هر گرم طلای 24 عیار نیز 578 هزار و 800 تومان ارزش‌گذاری شد.

 

این فعال بازار طلا در پایان گفت: با توجه به عرضه و تقاضا و همچنین تعادل در بازار سکه، حباب سکه در حال حاضر 400 هزار تومان است.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها