12/8/2019
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸
ابلاغ سهمیه 5 درصدی مازاد کنکور برای بلایای طبیعی
از سوی رئیس جمهوری انجام شد؛

ابلاغ سهمیه 5 درصدی مازاد کنکور برای بلایای طبیعی

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری سهمیه حداکثر 5 درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های کشور برای داوطلبان کنکور در مناطق دچار بلایای طبیعی را ابلاغ کرد.

اعتمادآنلاین| در متن ابلاغیه رئیس‌جمهوری مربوط به سهمیه حداکثر 5 درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های کشور برای داوطلبان کنکور در مناطقی که دچار بلایای طبیعی شده‌اند، آمده است: 

 

ماده واحده «تکمیل و تعمیم شمول ماده واحده اختصاص سهمیه به داوطلبان آزمون سراسری در مناطق زلزله‌زده کشور (مصوب جلسه 739 مورخ 1392/8/28) به کلیه مناطق «درگیر بلایای طبیعی»، که در جلسه 817 مورخ 1398/3/7 و براساس پیشنهاد مورخ 06/‌01/‌ 98‬ سازمان سنجش آموزش کشور به تصویب رسیده است، برای اجرا ابلاغ می‌شود.

 

ماده واحده: به داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در شهرها یا بخش‌هایی که دچار بلایای طبیعی اعم از زلزله، سیل یا آتشفشان همراه با خسارت مستقیم جانی و مالی شده‌اند، ظرفیتی به میزان حداکثر 5 درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های واقع در آن مناطق و در صورت نبود رشته در آن مناطق در دانشگاه‌های استان‌های همجوار در رشته‌های مورد تقاضای استانداری‌ها به مدت حداکثر 3 سال و با اخذ تعهد خدمت به میزان دو برابر تحصیل، اختصاص می‌یابد.

 

بر اساس تبصره 1 این ماده واحده، شهرها یا بخش‌هایی که دچار بالایی طبیعی همراه با خسارت جانی و مالی شده‌اند توسط وزارتخانه‌های کشور، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعیین می‌شوند.

 

همچنین طبق تبصره 2 آیین‌نامه اجرایی این ماده واحده به طور مشترک توسط وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظرف مدت حداکثر 2 ماه از تاریخ تصویب این مصوبه تهیه و به تصویب خواهد رسید.

 

منبع: ایلنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها