12/16/2019
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸
چین و آمریکا به جنگ اقتصادی پایان دهند
صندوق بین‌المللی پول:

چین و آمریکا به جنگ اقتصادی پایان دهند

جنگ اقتصادی آمریکا و چین عواقب ناخوشایندی برای دو کشور و همینطور اقتصاد جهانی داشته است. صندوق بین المللی پول خواستار پایان یافتن این نزاع اقتصادی شده است.

اعتمادآنلاین| صندوق بین‌الملل پول در یک گزارش از قدت‌های جهانی به ویژه چین و آمریکا خواسته است هر چه سریع‌تر به جنگ اقتصادی پایان دهند.

 

به گزارش اسپوتنیک، در این گزارش آمده است: جنگ اقتصادی صرفا منحصر به طرفین درگیر نمی‌شود و عواقب بد آن به دیگر کشورها نیز سرایت خواهد کرد. این مهم است که چین و آمریکا به توافقی مستحکم بر سر تنش‌های موجود برسند.

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است طی چند روز آینده با «شی جینپینگ» رئیس‌جمهوری چین در حاشیه اجلاس گروه 20 در اوزاکا ژاپن دیدار و گفت‌وگو کند.

 

ویلبر راس، وزیر تجارت آمریکا اعلام کرده است  که دونالد ترامپ آمادگی این را دارد در صورت عدم دستیابی به توافق با چین بر سر سه هزار و 300 میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی تعرفه اعمال کند. وی همینطور سعی در کم‌اهمیت جلوه دادن این توافق داشت.

 

در ماه می آمریکا با اعمال تعرفه‌های مجدد 25 درصدی تنش‌ها را بین دو کشور افزود. این در حالیست که چین اعلام کرده است که در اقدامی بر 60 میلیارد دلار کالای آمریکایی تعرفه اعمال خواهد کرد.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها