7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
آمریکایی‌ها با منافقین همکاری تنگاتنگی دارند
تخت‌روانچی:

آمریکایی‌ها با منافقین همکاری تنگاتنگی دارند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، ایران را قربانی تروریسم و جرایم سازمان‌یافته فراملی دانست و گفت: گروهک منافقین که تحت حمایت برخی کشورهای منطقه‌ای و اروپایی است، با جامعه اطلاعاتی آمریکا همکاری تنگاتنگی برای اخلال و تخریب در ایران دارد.

اعتمادآنلاین| مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل که در شورای امنیت این سازمان درباره ارتباط تروریسم و جنایات سازمان‌یافته فراملی سخنرانی می‌کرد، گفت: با وجود داشتن انگیزه‌ها و روش‌های متفاوت، اثرات فعالیت تروریست‌ها و جنایتکاران سازمان یافته شبیه هم است: اختلال مطلق و تخریب فراگیر.

 

او ادامه داد: ایران هم قربانی فعالیت تروریست‌ها و جنایتکاران سازمان یافته فراملی بوده و هم پیشگام مبارزه با آنان است. به عنوان مثال، تاکنون 17 هزار و 161 نفر شهروند ایرانی، از جمله رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر، رئیس قوه قضائیه، معاون ستادکل نیروهای مسلح، 27 نماینده مجلس و چهار دانشمند هسته‌ای ما توسط تروریست‌ها به شهادت رسیده‌اند.

 

او همچنین با اشاره به اینکه منافقین که مسئول ترور بیش از 12 هزار غیرنظامی ایرانی هستند، امروزه نه تنها تحت حمایت مالی برخی کشورهای منطقه و حمایت برخی کشورها از جمله در اروپا قرار دارند، بلکه آمریکا نیز با خارج کردن آنها از فهرست گروه‌های تروریستی، به اعضای آن امان داده و جامعه اطلاعاتی این کشور با همکاری تنگاتنگ آنها مشغول توطئه برای اخلال و تخریب در ایران است.

 

وی با یادآوری تهدیدات ناشی از گروه‌های تروریستی، به کمک‌های کشورمان به عراق و سوریه در مبارزه با گروه تروریستی داعش، که به درخواست آنها صورت گرفته، اشاره و از آن به عنوان یکی از مصادیق برجسته فعالیت‌های ایران در مبارزه با تروریسم یاد کرد.

 

نماینده کشورمان همچنین می‌گوید نقش برجسته ایران در مقابله با قاچاق مواد مخدر نیز در سطح جهانی مورد شناسایی قرار گرفته است. مثلاً طبق گزارش جهانی سال 2019 درباره مواد مخدر، بیش از 39 درصد کل کشفیات مواد مخدر در جهان در سال 2017 توسط ایران صورت گرفته و بر این اساس کشورمان رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 

او افزود: در 40 سال گذشته 3815 نفر از پرسنل نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر شهید و بیش از 12 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

 

روانچی گفت: برای تضمین استمرار اقدامات ایران در مبارزه با مواد مخدر، دنیا باید بدون پیش شرط، تبعیض و ملاحظات سیاسی به ایران کمک کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها