10/16/2019
چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸
مسائل امنیتی محور نشست وزرای خارجه عراق و ترکیه

مسائل امنیتی محور نشست وزرای خارجه عراق و ترکیه

وزیر خارجه عراق و همتای ترکیه‌ایش در نشستی مشترک درباره مسائل امنیتی میان دو کشور به ویژه مبارزه با تروریست‌ها و افراد مسلح به بحث و تبادل نظر پرداختند.

اعتمادآنلاین| محمد علی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق در راس هیاتی در نشست هماهنگی امنیتی و نظامی ترکیه با حضور مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه این کشور شرکت کرد.

 

وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: این نشست برای دو کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و طرفین در جریان آن در خصوص برخی مسائل از جمله همکاری امنیتی، مبارزه با تروریسم و تلاش برای تقویت روابط همسو با آرمان‌های دو کشور همسایه رایزنی کردند.

 

دو طرف در این دیدار بر اهمیت همکاری امنیتی که پایه و اساس تحقق توسعه است و نیز اهمیت اجرای نتایج این نشست تاکید کردند.این نشست بخشی از توافق میان عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه است.

 

چاوش اوغلو در این نشست گفت: آنکارا و بغداد بر لزوم پاکسازی عراق از لوث گروه‌های تروریستی مسلح اتفاق نظر دارند.

 

عراق باید کامل پاکسازی شود و تنها محدود به سنجار نشود. ما تصمیم گرفتیم کمیته مشترکی برای مبارزه با داعش تشکیل دهیم و به همکاری نظامی خود با عراق ادامه خواهیم داد. مساله بعشیقه در چارچوب توافقنامه امنیتی امضا شده میان آنکارا و بغداد نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها