10/17/2019
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
سطح مبارزه با ملخ صحرایی به 735 هزار هکتار رسید/ مبارزات روبه پایان است
محمدرضا میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات:

سطح مبارزه با ملخ صحرایی به 735 هزار هکتار رسید/ مبارزات روبه پایان است

محمدرضا میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات، عنوان کرد: از اولین ریزش ملخ صحرایی تاکنون بیش از 735 هزار هکتار مبارزه بر علیه ملخ‌های صحرایی در استان‌های جنوبی کشور صورت گرفته است.

اعتمادآنلاین| محمدرضا میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات، در خصوص آخرین وضعیت مبارزه با ملخ‌های صحرایی در کشور گفت: از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تا پایان روز گذشته 735 هزار و 234 هکتار مبارزه بر علیه ملخ‌های صحرایی طی 173 ریزش در 9 استان صورت گرفته است.

 

وی در پاسخ به این سوال که کدام استان‌ها بیشترین سطح مبارزه را به خود اختصاص داده اند، ادامه داد: به ترتیب استان‌های سیستان و بلوچستان با سطحی معادل 211 هزار هکتار، کرمان 149 هزار هکتار، هرمزگان 144 هزار هکتار، بوشهر 104 هزار هکتار، خوزستان 48 هزار، فارس 44 هزار هکتار، کهگیلویه و بویر احمد 10 هزار هکتار، ایلام 8 هزار هکتار و خراسان جنوبی 823 هکتار مبارزه برعلیه ملخ‌های صحرایی صورت گرفته است.

 

سخنگوی سازمان حفظ نباتات خاطر نشان کرد: میزان مبارزات بر علیه ملخ‌های صحرایی رو به اتمام است به شکلی که از ابتدای این هفته سطح مبارزات بسیار کاهش یافته بود همچنین انتظار می‌رود که تا پایان مرداد ماه سال جاری ریزش‌های ملخ صحرایی به کشور تمام شود تا شروع دوباره فصل ریزش‌ها که معمولا اواسط زمستان است.

 

میر تصریح کرد: هم اکنون بیشتر مبارزات بر علیه پوره‌های ملخ‌های صحرایی است و همکاران ما در سازمان حفظ نباتات در تلاش اند تا پاکسازی‌های لازم را در رابطه با این پوره‌ها انجام دهند.

 

منبع: میزان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها