1/18/2020
شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۸
چرا مشاوره‌های پیش از ازدواج ضرورت دارد؟

چرا مشاوره‌های پیش از ازدواج ضرورت دارد؟

آموزش پیش از ازدواج برای پیشگیری از تشکیل ساختارهای مشکل زا در خانواده و زندگی زناشویی ضروری است.

اعتمادآنلاین| دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره دانشگاههای کشور در  کارگاه 2روزه «تربیت مربی مشاوره قبل از ازدواج» که در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج برگزار شد گفت:متأسفانه در کشور ما آموزش در مورد مسایل خانواده، هنوز جای خود را باز نکرده و همه اقشار با آن کاملاً آشنا نیستند.


رحیمی افزود: شرکت در کلاس های آموزش خانواده باید جزء یکی از برنامه های زندگی افراد باشد اما در کشور ما زوجین زمانی که کار از کار گذشت و کینه ها و نفرت ها به حد اعلای خود رسید به فکر چاره می افتند، که در آن زمان دیگر از هیچ کس کاری ساخته نیست.


در سال 97 در هرساعت 20 طلاق ثبت شده و در این سال بیشترین تعداد طلاق در کشور را شاهد بودیم.


چنگیز رحیمی افزود:متاسفانه آمار طلاق در سال 97 از سال 96 نیز بیشتر شد و از هر 1000 ازدواج 318 مورد منجر به جدایی شد.


رحیمی به آمار 20 سال اخیر اشاره کرد و افزود: در سال 77 از هر 1000 ازدواج 80 مورد منجر به طلاق می شد  که این آمار در سال 97 به چهاربرابر افزایش یافته است.


وی ادامه داد: حدود 13 درصد ازدواجها در سال اول و حدود 40 درصد در پنج سال اول زندگی مشترک منجر به طلاق می شوند.


مشاوره های پیش از ازدواج را مهم ارزیابی کرد و گفت: این مشاوره ها باید جدی گرفته شود و اگر آمادگی برای ازدواج وجود نداشته باشد یعنی فرد خود را برای ناکامی آماده می کند.


دبیر مراکز مشاوره دانشگاههای کشور با بیان اینکه با یادگیری آموزشها می توان از بسیاری از طلاقها جلوگیری کندگفت: گاهی زوجین به دلیل محدودیت های قومی و اجبارهای قوی از هم طلاق نمی گیرند اما سکوت و خشم آنها در زندگی از پیامدهای یک ازدواج غلط است.

 

منبع: صداوسیما

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها