10/20/2019
یکشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸
نبرد بزرگان تنیس در نیمه‌نهایی ویمبلدون/چهلمین رویارویی فدرر و نادال

نبرد بزرگان تنیس در نیمه‌نهایی ویمبلدون/چهلمین رویارویی فدرر و نادال

مرد شماره دو و سه جهان در حالی جمعه در نیمه نهایی ویمبلدون به مصاف هم می‌روند که پیش از این 39 بار هم با هم روبرو شده بودند.

اعتمادآنلاین| دیدارهای نیمه نهایی تنیس ویمبلدون در بخش مردان امروز (جمعه) برگزار می شود و برای نخستین بار دو تنیسور اسپانیایی در این مرحله به رقابت خواهند پرداخت. رافائل نادال و روبرتو بائوتیستا برابر حریفانشان قرار خواهند گرفت. بائوتیستا به مصاف نواک جوکوویچ می رود و نادال برابر راجر فدرر قرار می گیرد. برای دومین بار است که سه تنیسور برتر تاریخ این بازی ها در مرحله نیمه نهایی حضور دارند. پیش از این در سال 2007 این اتفاق رخ داده بود.

 

تنیسورهای حاضر در نیمه نهایی گرند اسلم 2019 یک رکورد از نظر سنی به نام خود ثبت کردند. فدرر (37 ساله)، نادال (33 ساله)، جوکوویچ (32 ساله) و بائوتیستا (31 ساله) در مجموع 134 سال و 160 روز سن دارند. آنها 23 سال بیشتر از آخرین رکورد سن دارند. چهار تنیسور حاضر در مرحله نیمه نهایی رولان گاروس 1968 گونسالس (40 ساله)، رزول (33 ساله)، آندره خیمنئو (30 ساله) و لاور (29 ساله) 142 سال داشتند.

 

با این حال اوج حساسیت این مرحله تقابل نادال و فدرر است. دو تنیسور یازده سال پیش در ویمبلدون با هم روبرو شدند. از فینال 2008 به عنوان بهترین بازی تاریخ تنیس یاد می شود. نادال که دو ست نخست را با نتیجه 6 بر واگذار کرده بود در میان عرق و اشک توانست پس از پنج ست پیروز دیدار شود. تنیسور اسپانیایی ابتدا بازی را به تساوی 2 بر 2 رساند و سپس در ست پنجم توانست 9 بر 7 پیروز شود.

 

آمار فدرر در زمین چمن بهتر است و تنیسور سوییسی در سه تقابل دو بار حریفش را شکست داده است. در مجموع برتری از آن نادال است. او 24 برد به دست آورده است و 15 برد به فدرر اختصاص دارد. آخرین رویارویی دو تنیسور در گرند اسلم به یک ماه پیش بر می گردد که نادال به راحتی و در سه ست پیاپی فدرر را در رولان گاروس شکست داد و راهی فینال شد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها