12/14/2019
شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
 انسداد حساب‌های دولتی شرکت‌های دو وزارتخانه در بانک‌ها ابلاغ شد
توسط جهانگیری؛

انسداد حساب‌های دولتی شرکت‌های دو وزارتخانه در بانک‌ها ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور آیین‌نامه قانون بودجه سال98درباره هدفمندی یارانه‌ها راابلاغ کردکه طی یک بند آن بانک مرکزی مکلف است بانک‌های عامل را موظف به مسدودکردن حساب‌های شرکت‌های دولتی وزارت نفت و نیرو کند.

اعتمادآنلاین| هیات وزیران در جلسه 16 تیر 1398 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور (با همکاری وزارت‌خانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و به استناد بند (ب) تبصره (14) ماده واحده قانون بودجه سال 1398 کل کشور، آیین‌نامه اجرایی این تبصره را با هدف تعیین منابع و مصارف یارانه تصویب کرد.

 

ماده چهارم این آئین‌نامه اجرایی وزارت‌خانه‌های نفت، نیرو و بانک مرکزی را موظف کرده تا ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آئین‌نامه تمامی گردش مالی و حساب های ریالی و ارزی شرکت‌های مشمول این آئین‌نامه را از مبادی اولیه وصول صرفا از طریق حساب‌های افتتاح شده نزد بانک مرکزی انجام دهند. همچنین بانک مرکزی مکلف است بانک‌های عامل را موظف به مسدود کردن سایر حساب‌های شرکت‌های مذکور کند.

 

ابلاغیه جهانگیری

 

 
براساس بند ب ماده 17 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به منظور افزایش سرعت و کارآیی گردش حساب‌های درآمدی و هزینه‌های دولت، شفاف‌سازی و ایجاد امکان نظارت بر خط، بر کلیه حساب‌های دستگاه‌های اجرایی و کاهش اثرات منفی عملیات مالی دولت بر نظام بانکی کلیه حساب‌های بانکی اعم از ریالی و ارزی برای وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه‌های دولتی و اعتبارات دولتی نهادهای عمومی غیردولتی صرفاً از طریق خزانه‌داری کل کشور و نزد بانک مرکزی افتتاح می‌شود. دستگاه‌های یادشده موظفند کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های خود را از طریق حساب های افتتاح شده نزد بانک مرکزی انجام دهند.

 

منبع: ایبِنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها