12/14/2019
شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
مصرف‌کنندگان، بدون واسطه از کارخانه‌ها خودرو بخرند
نماینده مردم پلدختر در مجلس:

مصرف‌کنندگان، بدون واسطه از کارخانه‌ها خودرو بخرند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت خودرو، موجب بروز مشکلاتی در زمینه تأمین قطعات و چرخه تولید و عرضه به مشتریان شده است.

اعتمادآنلاین| حمیدرضا کاظمی با اشاره به افزایش سه‌برابری نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی افزود: رشد چندبرابری قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی در کنار قطع همکاری سازندگان خارجی و کاهش تولید قطعات خودرویی در کشور، از دیگر دلایل مهم در رشد قیمت خودرو بوده است.

 

وی با بیان این‌که در حال حاضر، قطعه‌سازان با مشکلاتی در زمینه تأمین مواد اولیه و نقل و انتقال بانکی مواجه هستند، افزود: این مسائل و موانع موجب شده این شرکت‌ها نتوانند خطوط تولید خودروسازان را در موعد مقرر تأمین کنند.

 

به گفته کاظمی، وجود مشکلات در چرخه تولید باعث به‌هم‌خوردن تعادل در عرضه و تقاضا شده و این عدم تعادل زمینه نوسان قیمت‌ها را فراهم کرده است؛ حضور دلالان و هجوم نقدینگی به بازار خودرو نیز باعث ایجاد قیمت‌های کاذب شده است.

 

وی ادامه داد: باید در کوتاه‌کردن دست واسطه‌ها و دلالان بخش خودرو تلاش کنیم تا زمینه‌ای فراهم شود که مصرف‌کنندگان واقعی، بدون واسطه قادر باشند از شرکت‌ها و کارخانجات، خرید کنند.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها