12/16/2019
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸
برنامه‌های کنکوری در شبکه چهار کاهش یافت

برنامه‌های کنکوری در شبکه چهار کاهش یافت

مدیر شبکه چهار از کاهش برنامه‌های کنکوری در این شبکه خبر داد و تصریح کرد: ما یکی از برنامه‌های کنکوری را حذف کردیم؛ البته برنامه کنکوری دیگری داریم که به عنوان یک ضرورت پخش می‌شود.

اعتمادآنلاین|مسعود معینی‌پور یکشنبه (23 تیرماه) با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه سه به تشریح برنامه‌های تابستانی شبکه چهار پرداخت.

 

مدیر شبکه چهار سیما در ابتدا به از سرگیری پخش سری جدید برنامه‌های «طلوع» و «چرخ» اشاره کرد.

 

معینی‌پور گفت: «مسابقه چهار، سه، دو،یک» نیز از برنامه های گذشته شبکه است و یک مسابقه تخصصی است و در سری هفتم این مسابقه تغییراتی را اعمال کردیم و سری جدید آن در حوزه سینما و تئاتر در ایام تابستان روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت 21 پخش می شود.

 

مدیر شبکه چهار به رویکرد جدید شبکه چهار اشاره کرد و افزود: شبکه چهار شبکه فرهیختگان است و مخاطبان خاص خودش را دارد و ما در دوره جدید به دنبال آن هستیم که مباحث عمومی را از زبان متخصصان بیان کنیم.

 

وی همچنین در پاسخ به مجری برنامه درباره اینکه چرا در جمع خبرنگاران از اینکه «همین تعداد مخاطب برای ما کافی است!» صحبت کرده و این حرف با شیطنت رسانه‌ای به شکلی دیگر منتشر شده بود توضیح داد: ما اینجا مباحثی داریم که مخاطب چندان سراغ آن‌ها نمی‌آید، مثلاً وقتی ما درباره شبهات اعتقادی یک منبع دینی و یا مساله دینی صحبت می‌کنیم خیلی از مخاطبان ترجیح می‌دهند که یک سریال ‌بینند. این بدان معنا نیست که به مخاطب نیاز نداریم، ولی ممکن است مخاطب با این حوزه ارتباط نگیرد که نمی‌توان گفت نشان دهنده ضعف شبکه است. بلکه این هنر ماست که مخاطب را جذب کنیم.

 

مدیر شبکه چهار سیما در ادامه درباره ماموریت‌های این شبکه عنوان کرد: ما امسال دو ماموریت داریم یکی «زبان و ادبیات فارسی» و دیگری «کتاب و کتابخوانی» است که در معاونت سیما به شبکه چهار محول شده است. خود ما در حوزه کتاب خوانی برنامه های مختلفی داریم از جمله «کتاب چهار» و برنامه جدید «کتاب با سُس تند» که از اول مهر ماه پخش آن آغاز می شود. همچنین میان برنامه های کوتاهی تولید کرده ایم و برای سایر شبکه ها نیز در همین زمینه برنامه ریزی کرده ایم.

 

وی همچنین به کنداکتور تابستانی شبکه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در شبکه چهار هر روز یک فیلم سینمایی، یک قرار ظهرگاهی، یک مستند علمی در قالب «چهارسوی علم»، یک سریال تاریخی ایرانی و گفتگوهای «تد» خارجی پخش می‌شود و ان‌شاءالله از اول مهر ماه «تد» داخلی و ایرانی با طراحی و فضای جدید پخش می‌شود.

 

وی در بخش دیگر درباره برنامه‌های چالشی مثل «شوکران» بیان کرد: پیش تولید سری جدید «شوکران» شروع شده است و از مهرماه پخش سری جدید آغاز می شود.

 

مدیر شبکه چهار در پایان در پاسخ سوال مجری برنامه درباره حضور مجدد ده‌نمکی، گفت: در سال گذشته مسعود ده‌نمکی در برنامه‌های «چهل هشت»، «چهل سیزده» و «چهل 22» حضور داشته و امسال هم ان‌شاءالله با ایشان برنامه خواهیم داشت.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها