2/28/2020
جمعه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۸

راز درمان آلزایمر چیست؟

ده‌ها سال تحقیقات علمی برای درمان آلزایمر شکست خورده است. دانش ما درباره بیماری زوال عقل اندک است، با این حال این وضعیت ممکن است تغییر کند. در این ویدئو با علت‌های بیماری آلزایمر و تحقیقات جدید دانشمندان آشنا می‌شویم که می‌تواند کلید اصلی درمان این بیماری دشوار باشد.

اعتمادآنلاین| ده‌ها سال تحقیقات علمی برای درمان آلزایمر شکست خورده است. دانش ما درباره بیماری زوال عقل اندک است، با این حال این وضعیت ممکن است تغییر کند. در این ویدئو با علت‌های بیماری آلزایمر و تحقیقات جدید دانشمندان آشنا می‌شویم که می‌تواند کلید اصلی درمان این بیماری دشوار باشد.

 

با پیرتر شدن جمعیت، زوال عقل به پنجمین عامل مرگ در جهان تبدیل شده است. بیماری آلزایمر، نوعی از زوال عقل، عامل بخش عمده‌ای از این مرگ‌ومیرهاست. طی چند دهه اخیر، ده‌ها میلیارد دلار صرف تحقیقات بیماری آلزایمر شده، اما هنوز هیچ درمانی وجود ندارد. تمام تلاش‌ها برای پیشگیری از رشد این بیماری شکست خورده‌اند. اکنون تعدادی زیادی از شرکت‌های دارویی تحقیقات آلزایمر را به کلی کنار گذاشته‌اند. با این توضیح پرسش همچنان پابرجاست: چرا بیماری آلزایمرهمچنان یک راز پزشکی باقی مانده است؟

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها