7/8/2020
چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹
آیا امکان پس دادن کالا پس از خرید اینترنتی آن وجود دارد؟
کارشناس حقوقی «اعتمادآنلاین» پاسخ می‌دهد:

آیا امکان پس دادن کالا پس از خرید اینترنتی آن وجود دارد؟

کالایی از دیجی‌کالا خریداری کردم که ایراد و اشکال فنی دارد. آیا از لحاظ قانونی می‌توانم آن را پس بدهم؟

اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: کالایی از دیجی‌کالا خریداری کردم که ایراد و اشکال فنی دارد. آیا از لحاظ قانونی می‌توانم آن را پس بدهم؟

 

کارشناس حقوقی اعتمادآنلاین: اگر به صورت اینترنتی کالایی خریداری کردید، به موجب مواد 37 و 38 قانون تجارت الکترونیکی تا هفت روز فرصت دارید آن را مسترد کنید و فروشنده موظف است وجه دریافتی را به طور کامل به شما بازگرداند. 

 

برای این منظور بهتر است کارتن و جعبه اصلی محصول تا پایان هفت روز مهلت استفاده، نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری کنید. استفاده از این امتیاز تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود.

 

گفتنی است که اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری‌ بر اثر استفاده نادرست کاربر از کالا، شامل حمایت قانونی نمی‏‏‌شود.

 

***

 

پایگاه خبری اعتمادآنلاین در راستای انجام رسالت آگاهی‌بخشی به جامعه و ارتقای سطح دانش شهروندان نسبت به امور شهری و مسئولیت‌های قانونی موثر بر آن، همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ حقوقی رایگان با همکاری وکلای برتر دادگستری، قضات باتجربه و اساتید برجسته حقوقی، به پرسش‌ها و سوالات مخاطبان و شهروندان گرامی در این حوزه پاسخ می‌دهد.

 

شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی @Modiretemad در تلگرام با ما در میان بگذارید. مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها