12/11/2019
چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۸
باید تعامل شورای نگهبان و مجلس افزایش یابد
طحان‌نظیف کاندیدای حقوق‌دان شورای نگهبان:

باید تعامل شورای نگهبان و مجلس افزایش یابد

یکی از کاندیداهای حقوق‌دان شورای نگهبان با تاکید بر این‌که باید تعامل شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی افزایش یابد، گفت: بنده اطمینان می‌دهم اگر به عنوان حقوق‌دان وارد شورای نگهبان شوم با هم‌افزایی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تحرک و پویایی جوانان، جسارت اظهارنظر، روحیه تحول‌زایی و بهره‌مندی از علم و تجربه بزرگان را مبنای کار خود قرار دهم.

اعتمادآنلاین|هادی طحان‌نظیف در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس و در جریان بررسی صلاحیت کاندیداهای حقوقدان معرفی شده از سوی قوه قضائیه برای عضویت در شورای نگهبان در تشریح برنامه‌های خود بیان کرد: بنده از آیت‌الله رییسی بابت معرفی بنده تشکر می‌کنم و این حسن نظر را اعتماد به نسل نوگرا با تکیه بر مبانی نظام اسلامی‌ می‌دانم. تحصیلات بنده در رشته حقوق است و دکترای حقوق خود را از دانشگاه تهران اخذ کردم. اکنون نیز عضو هیات علمی این دانشگاه هستم.

 

وی در ادامه اظهار کرد: اما از همان ابتدا بنده در سمت‌های اجرایی و آموزشی هم در دانشکده و هم در دانشگاه فعالیت داشتم و در کنار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در ارتباط با نهادهای نظام وظایف خود را انجام دادم. بنده ابتدا خود را فرزند مجلس شورای اسلامی می‌دانم، چرا که آغاز تجربه عملی کار حقوقی بنده در هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس بوده است که یک دوره فشرده و عملی کارآموزی برای بنده بود.

 

کاندیدای حقوق‌دان شورای نگهبان در ادامه تصریح کرد: بنده مدتی در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی فعالیت داشته‌ام بنده متولد سال 61 هستم اما به لطف خدا و با حسن نظر و اعتماد علما و اساتید خود قریب به 10 سال است که در شورای نگهبان نیز حضور دارم و تجربه حضور در جلسه شورای نگهبان برای بنده فرصتی ارزشمند برای آشنایی با نظرات و مسائل مختلف از جمله انتخابات و دغدغه‌های نمایندگان بوده است.

 

طحان‌نظیف در ادامه با اشاره به ضرورت تعامل بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بیان کرد: همواره دغدغه من این بوده تا ارتباط و تعامل و هم‌افزایی بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی برای خدمت به انقلاب و مردم افزایش یابد. هم‌افزایی بین مجلس و شورای نگهبان منجر به توسعه حقوق عمومی در کشور می‌شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: ارتقای کیفیت قانون‌گذاری و کاهش هزینه آن از طریق تعامل هرچه بیشتر بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان حاصل می‌شود. همواره یکی از دغدغه‌های بنده تبیین دقیق و صریح ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس شورای اسلامی برای نمایندگان مجلس بوده است.

 

کاندیدای حقوق‌دان شورای نگهبان در ادامه تاکید کرد: بنده به عنوان عضوی از پژوهشکده شورای نگهبان بر این باورم که تعامل هرچه بیشتر میان کارشناسان دو مجموعه می‌تواند عامل ارتقاء کیفیت قانون‌گذاری و مانع از تورم قانون شود.

 

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه انتخابات بی‌تردید تنها ملاک ضابطه و قانون است. حاکمیت قانون از مهم‌ترین اصول است. صیانت از حقوق و آزادی اشخاص و حفظ حق و حقوق کاندیداها باید در اولویت باشد.

 

طحان‌نظیف در پایان گفت:‌ به تعبیر امام خمینی (ره) مجلس شورای اسلامی یکی از ارکان اصلی قانون اساسی است و در راس امور قرار دارد. مجلس شورای اسلامی به عنوان خط اول تعامل با مردم وظیفه سنگینی را برعهده دارد و شورای نگهبان در تحقق چنین هدفی باید به مجلس کمک کند. اطمینان می‌دهم که اگر بنده به عنوان حقوق‌دان وارد شورای نگهبان شوم تحرک و پویایی جوانان، جسارت و قدرت اظهارنظر، روحیه تحول‌زایی و بهره‌مندی از علم و تجربه بزرگان را مبنای کار خود قرار دهم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها