12/12/2019
پنج شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
نوسان سهام آسیایی در انتظار داده‌های اقتصادی آمریکا
در معاملات امروز رقم خورد

نوسان سهام آسیایی در انتظار داده‌های اقتصادی آمریکا

سهام آسیایی امروز در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر اعلام داده‌های خرده‌فروشی و اعلام درآمدهای شرکت‌های آمریکایی هستند، با تداوم تمرکز بازارها بر کاهش نرخ بهره دچار نوسان شدند.

اعتمادآنلاین| در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر اعلام داده‌های خرده‌فروشی و اعلام درآمدهای شرکت‌های آمریکایی هستند، با تداوم تمرکز بازارها بر کاهش نرخ بهره، سهام آسیایی دچار نوسان شدند.

 

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.17 درصد افت کرد.

 

نیکی ژاپن 0.67 درصد افت کرد

 

در بازار چین، کامپوزیت شانگهای 0.08 درصد پایین آمد، اما هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ 0.09 درصد رشد کرد.

 

ای‌اس‌اکس استرالیا تقریباً بدون تغییر بود و با افت اندک 0.04 درصدی روبرو شد، در حالی که کوسپی کره‌جنوبی 0.17 درصد رشد کرد.

 

انتشار داده‌های اقتصادی امیدوارکننده چین در روز دوشنبه توانست اندکی از نگرانی‌های بازارهای جهانی را از بین ببرد، اما فشارهای گسترده از سوی جنگ تجاری آمریکا و چین، بر تجارت و سرمایه‌گذاری، این انتظار را به وجود آورده است که بانک‌های مرکزی جهان نرخ بهره خود را کاهش خواهند داد.

 

یوکینو یامادا، استراتژیست ارشد شرکت اوراق دایوا می‌گوید: کاهش نرخ بهره آمریکا شرایط را برای کاهش نرخ بهره بانک‌های مرکزی در آسیا تسهیل می‌کند و باعث افزایش تقاضا در این منطقه خواهد شد.

 

طبق میانگین پیش‌بینی‌های تحلیل‌گران اقتصادی شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز، انتظار می‌رود داده‌های روز سه‌شنبه نشان دهنده افزایش 0.1 درصدی فروش خرده‌فروشان آمریکایی باشد.

 

در بازار ارز، نرخ برابری دلار آمریکا با ین ژاپن 0.06 درصد تقویت شد و به 107.97 رسید.

 

شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان در 96.933 واحد، بدون تغییر باقی ماند.

 

منبع: 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها