12/7/2019
شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸
بررسی آخرین اقدامات برای افزایش فضای سبز در مناطق کم برخوردار

بررسی آخرین اقدامات برای افزایش فضای سبز در مناطق کم برخوردار

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جلسه ای آخرین اقدامات برای افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و طرح‌های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق 2 ،5 و 6 را مورد بررسی قرار داد.

اعتمادآنلاین|مجتبی یزدانی صبح امروز در جلسه ای با معاونین خدمات شهری مناطق کم برخوردار با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری ها در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و نیز طرح های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق 2 ،5 و 6 که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: 6 منطقه کم برخوردار در حوزه فضای سبز که سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و تمامی تلاش خود را برای تحقق این امر بکار بگیرند.

 

یزدانی در این جلسه بر تسریع در روند تملک باغات و زمین های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکیدات شهردار محترم تهران در خصوص تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذکور باید  پیگیری های لازم را در راستای روند تملک باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در خصوص تسهیل گری در این امر صورت گیرد.

 

وی با اشاره به این که شهر تهران دارای 352 محله است، اظهار کرد: از این تعداد 17محله فاقد پارک بودند که سال گذشته 2 محله دارای پارک شدند و  در حال حاضر 15 محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد. 

 

معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این که در سال 97 تملک چهار قطعه باغ و ملک مشجر با نام های هورفر و بخشی فر در منطقه 7، عبقری در منطقه 2 و وثوق الدوله در منطقه 14 به انجام رسیده است و در سال 98 نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق ( 7، 8، 10، 11، 12 و 17 ) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر باغ عبقری (بوستان پدر) به مساحت 11000 متر مربع در منطقه 2 در حال تکمیل شدن است و به زودی برای استفاده عموم شهروندان افتتاح خواهد شد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها