12/7/2019
شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸
نمایش آثار 2 هنرمند در پروژه خانه

نمایش آثار 2 هنرمند در پروژه خانه

گالری نیان در قالب «پروژه خانه» نمایشگاهی از آثار دو هنرمند جوان را به طور همزمان برگزار می‌کند.

اعتمادآنلاین| در نمایشگاه آثار دو هنرمند جوان که جمعه 28 تیرماه افتتاح می‌شود، قرار است نقاشی‌های مهدی عربی، هنرمند نقاش در کنار آثار چیدمان امید آفرین‌زاد، مجسمه‌ساز به نمایش دربیاید.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، پروژه خانه تلاشی است برای حمایت از هنرمندان نوظهوری که در آثارشان پتانسیل بالایی برای رشد و پیشرفت وجود دارد. 

 

بببب

 

مهدی عربی، متولد 1359 و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه هنر اصفهان است. او در بخشی از استیتمنت این مجموعه نقاشی که «اتفاقی» نام دارد، می‌نویسد: «اگر نگاه هنرمندانه وجود داشته باشد، تفاوتش تنها در تکرار متمایز می‌شود.هرچه بیشتر تکرار کردم بیشتر ایمان آوردم که هنر امری ملموس است و از ذهن تا واقعیت مسیر پر اصطکاکی وجود دارد. نیاز به حرکت، عمل و تکرار دارد که صیاد مروارید بودن حبس نفس میخواهد تا سرحد خفگی که شاید از سر اتفاق مرواریدی صید کنی همسنگ آرزویت.این دیگر اتفاقی است که اتفاقی نیست.» 

 

 

سس

 

امید آفرین‌زاد هنرمند دیگر این نمایشگاه هم متولد 1356 و کارشناس ارشد رشته هنرهای زیبا از  دانشگاه ویکتوریا کاناداست. براساس آنچه در استیتمنت نمایشگاه «همزمانی» آفرین‌زاد آمده است، آثار چیدمان او صرفا تلاشی است برای ایجاد یک موقعیت ناب، موقعیتی که با رجوع به یک مکان مشخص در زمان حال و در مقابل آن گذشته بسیار دور در همان مکان ایجاد شده است. در این مجموعه هدف ایجاد یک موقعیت ناب است، موقعیتی که حاصل جسمیت یافتن عناصری از گذشته در دل مکان کنونی است.

 

 

در استیتمنت گالری نیان درباره پروژه خانه نیز آمده است: «هنرمند در خلق اثر هنری از روح و جان خود مایه می‌گذارد، او خود را در فرآیند آفرینش به تمامی می‌فرساید تا اثرش روح جامعه را صیقل دهد یا شاید با دست‌کار آفرینش هنری خود به ریشه‌ پلیدی‌های زمانه‌ خود تیشه بزند، اوست که با قوه‌ خیال خود می‌تواند خلاقیت ملتی را برانگیزد و روایتش می‌تواند فرشتگان تاریخ را بیدار کند. در این راه پرپیچ و تاب و زمانه‌ نابهنگام - «گالری نیان» قصد دارد از هنرمندان تازه نفسی حمایت کند که عزم جدی کرده‌اند و قدم در این راه گذاشته‌اند. به همین منظور «گالری نیان» هر سال با دو هنرمند برای معرفی آثارش همکاری خواهد کرد.در این راه نیک می‌دانیم که روزگار ما تراژدی تاریخ نیست و واقع‌بینی هم به ما می‌گوید که شاید نتوانیم که حماسه‌ای بسازیم، اما به یقین سودای «نیان» ایجاد خانه‌ای امن برای رشد و بالندگی هنرمندان است.»

 این نمایشگاه از 28 تیر تا 11 مرداد در گالری نیان به نشانی بلوار اندرزگو،بلور صبا، کوچه شبنما،نبش کوچه گوهر، شماره 2 برپاست. 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها