4/1/2020
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
برنارد آرنولت دومین مرد ثروتمند جهان شد/ بیل گیتس به رتبه سوم رفت

برنارد آرنولت دومین مرد ثروتمند جهان شد/ بیل گیتس به رتبه سوم رفت

برنارد آرنولد فرانسوی، جای موسس مایکروسافت را در رده دوم ثروتمندترین افراد جهان گرفته و او را به رده سوم فرستاده است.

اعتمادآنلاین| 7 سال بود که بیل گیتس در رده بندی برترین ثروتمندان جهان توسط بلومبرگ، هرگز پایین‌تر از رده دوم قرار نگرفته بود. حالا دیگر این دوره به سر آمده و برنارد آرنولد فرانسوی، جای مؤسس مایکروسافت را گرفته و او را به رده سوم فرستاده است.

 

به گزارش بلومبرگ انگلیسی، سهام شرکت آرنولت، ال‌وی‌ام‌اچ، که کالاهای لوکس تولید می‌کند، در بورس پاریس رکورد زد و ثروت خالص او را به 107.6 میلیارد دلار رساند که 200 میلیون دلار از ثروت بیل گیتس بالاتر است. آرنولت تنها در سال 2019، بیش از 39 میلیارد دلار به ثروت خود افزوده است که بیشترین رشد ثروت در میان افراد لیست 500 نفره «برترین ثروتمندان جهان» بلومبرگ است.

 

آرنولت 70 ساله، ماه گذشته توانست در کنار بیل گیتس و جف بزوس، مؤسس آمازون و ثروتمندترین مرد جهان، به کلوب ثروتمندترین افراد جهان که ثروت آنها بالاتر از 100 میلیارد دلار است، وارد شود. مجموع ثروت این 3 نفر، تقریباً از ارزش بازار تک تک شرکت‌های تحت شاخص اس‌اندپی 500، شامل وال‌مارت، اکسون موبایل و والت دیزنی، بالاتر است.

 

آرنولت و خانواده او، در بین ثروتمندانی هستند که در ماه آوریل 650 میلیون دلار برای بازسازی کلیسای نوتردام اهدا کردند. او حدود نیمی از سهام شرکت ال‌وی‌ام‌اچ را از طریق یک شرکت هلدینگ خانوادگی در اختیار دارد و همچنین مالک 97 درصد سهام کریستین دیور است، که 3 سال قبل از تولدش در 1949، تاسیس شده است.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها