12/10/2019
سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
آمادگی بیمارستان مکه برای ارائه خدمات به زائران ایرانی

آمادگی بیمارستان مکه برای ارائه خدمات به زائران ایرانی

محمودرضا فقیهی، مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع، از آغاز فعالیت مراکز درمانی و درمانگاههای مکه مکرمه همزمان با ورود زائرین ایرانی به شهر مکه مکرمه خبرداد.

اعتمادآنلاین| محمودرضا فقیهی، مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع، گفت: بیمارستان و درمانگاه های مکه در اوج آمادگی کامل درحال خدمت رسانی به حجاج ایرانی هستند.

 

وی ادامه داد: متناسب با ورود زایرین به مجموعه های مکه پزشکان در مطب های پیش بینی شده ارائه  خدمات می‌کنند.

 

مدیر عملیات حج و زیارت تمتع 98 با بیان اینکه طی چندماه گذشته تمام زائرین در داخل کشور تحت معاینه قرار گرفته‌اند، گفت: تمام اطلاعات و سوابق پزشکی آنان در سیستم الکترونیکی و نرم‌افزار تحت وب مرکزپزشکی در اختیار پزشکان مجموعه‌ها ، درمانگاهها و بیمارستان در مکه مکرمه در دسترس است.

 

وی تاکید کرد: تیم‌های نظارتی سلامت کاروان در شهرمکه مکرمه وظیفه نظارت بر شرایط بهداشتی و درمانی در هتل‌ها و آشپزخانه‌های مرکزی را برعهده دارند و موظفند گزارش روزانه خود را به مسئولین ارائه کنند.

 

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج اظهار کرد : طی 72 ساعت گذشته در 5 درمانگاه مکه و بیمارستان بیش از 1443 نفر از خدمات درمانی استفاده کرده اند و از این تعداد 851 نفر در  مجموعه‌ها و 199 خدمت در بخش‌های مختلف بیمارستان ارائه شده است. 68 نفر به پزشکان متخصص و 14 نفر به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه داشتند و از خدمات درمانی استفاده کرده‌اند.

 

به گفته فقیهی، برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان‌های سعودی نیز پزشکان عرب زبانی داریم که رابطین بین درمانگاهها و بیمارستان ایرانی و بیمارستان‌های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران اقدام می‌کنند.

 

 وی اضافه کرد: بیمارستان و درمانگاههای مکه مکرمه از حضور 220 پزشک و پرستاربا تجربه ومتخصص و با مهارت‌های علمی بالا بهره مند هستند و خدمت رسانی به زائران بی وقفه در این مراکز ادامه دارد.

 

او با بیان اینکه کادر درمانی و تخصصی بیمارستان مکه مکرمه  تکمیل و بخش های مختلف آزمایشگاهی و رادیولوژی، سونوگرافی، اورژانس ، بخش داخلی مردان و زنان بصورت مجزا ، کلینیک های تخصصی ازجمله قلب، روان پزشک، اعصاب ، ارتوپدی ، دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به حجاج هستند،‌ وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از حجاج ایرانی در بخش های این بیمارستان بستری نیستند.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها