12/15/2019
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸
مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای سرقت دارایی‌های ایران

مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای سرقت دارایی‌های ایران

لایحه که «قانون تعهد ما برای گرامیداشت قهرمانان آمریکایی» نام گرفته است با 397 رای موافق در مقابل 31 رای مخالف به تصویب رسید. این قانون به عنوان متمم «قانون اختیارات اطلاعاتی» تصویب شد.

اعتمادآنلاین| مجلس نمایندگان آمریکا در یک اقدام غیرسازنده و ضدایرانی لایحه‌ای را به تصویب رساند که به خانواده‌های بیش از 200 تفنگدار کشته‌شده آمریکایی در سال 1983 اجازه می‌دهد به بیش از یک میلیارد دلار از دارایی‌های ایران دسترسی داشته باشند.

 

به گزارش تارنمای نشنال ریویو، این لایحه که «قانون تعهد ما برای گرامیداشت قهرمانان آمریکایی» نام گرفته است با 397 رای موافق در مقابل 31 رای مخالف به تصویب رسید. این قانون به عنوان متمم «قانون اختیارات اطلاعاتی» تصویب شد.

 

نشنال ریویو مدعی شد: 23 اکتبر 1983 دو انفجار انتحاری توسط حزب‌الله لبنان دو کامیون حامل بمب را منفجر کرد. یکی از این انفجارها در پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت رخ داد که 241 کشته بر جای گذاشت. این کشته‌ها شامل سربازان آمریکایی و پرسنل نظامی فرانسوی و غیرنظامیان بود.


قانونی که چهارشنبه به تصویب رسید توسط «گرگ پنس» نماینده جمهوریخواه ایالت ایندیانا و برادر «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا تدوین شده بود. گرگ پنس چند روز قبل از این انفجار در بیروت بود.

 

پیشتر نیز چندین دادگاه در ادامه روند اتهام‌های بی‌اساس آمریکایی‌ها ایران را مسئول آن انفجار دانسته و این کشور را محکوم به پرداخت غرامت کردند.


مصوبه تازه مجلس نمایندگان آمریکا در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با خروج از برجام، بازگرداندن تحریم‌های قبلی و وضع تحریم‌های جدید علیه ایران و اتخاذ سیاست‌های تنش‌زا باعث ایجاد ناآرامی در منطقه شده است.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها