12/16/2019
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸
آمریکایی‌ها در  مسائل منطقی، دیپلماتیک و سیاسی کم آورده‌اند/ محدودیت برای ظریف چهره‌ آمریکا را بیش از گذشته روشن می‌کند
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به ایجاد محدودیت برای ظریف در نیویورک:

آمریکایی‌ها در مسائل منطقی، دیپلماتیک و سیاسی کم آورده‌اند/ محدودیت برای ظریف چهره‌ آمریکا را بیش از گذشته روشن می‌کند

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: معنی ایجاد محدودیت برای آقای ظریف این است که آمریکایی‌ها در مسائل منطقی، دیپلماتیک و سیاسی کم آورده‌اند و الان به مسائل بسیار سخیف و سبکی روی آورده‌اند.

اعتمادآنلاین| محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که ایجاد محدودیت برای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در سفر به نیویورک چقدر در روند دیدارهای دیپلماتیک وی اثیرگذار بود، بیان کرد: آمریکا دم از دموکراسی، شفافیت و دیپلماسی و مذاکره می‌زند، اما وقتی که وزیر خارجه کشوری که برای ماموریت مشخصی به سازمان ملل رفته را محدود به 4 چهارراه می‌کند، این کار چه معنایی دارد؟

 

وی افزود: قطعاً معنی این کار این است که آمریکایی‌ها در مسائل منطقی، دیپلماتیک و سیاسی کم آورده‌اند، آنان درباره تحریم‌ها هم هر راهی را که می‌توانستند رفتند، ولی به نتیجه نرسیدند و الان به مسائل بسیار سخیف و سبکی روی آورده‌اند که همان تحدید آقای ظریف است و این موضوع چهره آمریکا را بیش از گذشته روشن می‌کند.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پایان گفت: مطمئناً آقای ظریف هم این هوشمندی را دارند که در هر جای دنیا که باشد در هر فرصتی از منافع کشور به خوبی دفاع  و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را تبیین کند.

 

 

منبع: ایسنا 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها