7/6/2020
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
جایزه نقدی و تقدیر برای پلیس‌های ماجرای جنجالی پارک تهران‌پارس

جایزه نقدی و تقدیر برای پلیس‌های ماجرای جنجالی پارک تهران‌پارس

در حالی که پیش‌تر رییس پلیس پایتخت از دستگیری و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در پارک پلیس تهرانپارس خبر داده بود، اما در آخرین اخبار از این ماموران تقدیر شد.

اعتمادآنلاین|سردار حسین رحیمی در این مراسم تقدیر، با تاکید بر این مطلب که پلیس به هیچ وجه در حوزه امنیت اخلاقی کوتاه نمی‌آید، اظهار کرد: پلیس در مقابل مردم نیست بلکه در کنار مردم است و برای ایجاد آرامش و امنیت آنها با کسی که قانون را زیر پا بگذارد و حقوق مردم را تضییع کند، برخورد خواهد کرد.

 

رئیس پلیس پایتخت، عدم رعایت شئونات اسلامی، مزاحمت برای نوامیس و هنجارشکنی را خط قرمز پلیس دانست و گفت: پلیس با افرادی که شئونات اسلامی را رعایت نکنند با قاطعیت برخورد می‌کند همانطور که به صورت شبانه‌روزی برخورد با سارقان، موادفروشان، مزاحمان خیابانی و... را در دستور کار خود دارد.

 

وی به تلاشهای مجاهدانه مأموران پلیس برای تامین امنیت پایدار اشاره و بیان کرد: مأموران خدوم نیروی انتظامی تلاش می‌کنند وظایف خود را مطابق قانون و به نحو مطلوبی انجام دهند و قطعاً فرمانده محترم نیروی انتظامی از عملکرد مثبت کارکنان خود در انجام مأموریتهایشان دفاع می‌کند چراکه آنها برای ایجاد آرامش و امنیت مردم و نیز برخورد با ناهنجاری‌ها در حال انجام وظیفه هستند.

 

گفتنی است، در این مراسم از مأمورانی که در ماجرای پارک پلیس، انجام وظیفه کرده بودند با اهداء لوح و هدیه نقدی به نحو شایسته قدردانی شد.

 

یکم تیرماه  یک ویدیو از برخورد ماموران سرکلانتری چهارم با یک دختر در پارک پلیس در شرق تهران، دست‌به‌دست و جنجالی شد.

 

طبق نقل ماجرا از سوی رییس پلیس پایتخت ساعت 16:30 روز اول تیرماه در تماس با 110 اعلام شد که عده‌ای جوان در وضعیتی نامناسب در پارک پلیس هستند و شئونات را زیر پا گذاشته‌اند. مأموران ما که جانشین کلانتری نیز در میان‌شان بود در محل حاضر شده و اقدام به ارائه تذکر به این افراد کردند که افراد حاضر در محل نیز شاهد این موضوع هستند.ما با آغاز تذکر مأموران ما این افراد با مأموران درگیر شده و اقدام به رفتارهای نامناسبی با مأمور ما کردند و به قانون نیز تمکین نکردند که پس از آن درگیری رخ داد.

 

در این ماجرا پنج نفر شامل سه مرد و دو زن جوان بازداشت شدند. جرم آنها خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب بود.

 

این در حالی است که پیش‌تر سردار رحیمی اعلام کرده بود جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری در این ماجرا بازداشت و از سمت خود عزل شده‌اند.

 

این خبر باعث شد تا موضوع نصب دوربین به لباس مامورین نیروی انتظامی برای مستندسازی از وقایع این چنینی، بار دیگر مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها