12/16/2019
دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸
آمریکا هیچ زمانی انقدر ذلیل نبوده است/ مسئله رهبری از مسائل اصلی است/ اگر جوانان ما راه بی‌بند و باری را در پیش گیرند، دشمن بر ما چیره خواهد شد
آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی، خطبه‌های نماز جمعه:

آمریکا هیچ زمانی انقدر ذلیل نبوده است/ مسئله رهبری از مسائل اصلی است/ اگر جوانان ما راه بی‌بند و باری را در پیش گیرند، دشمن بر ما چیره خواهد شد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توقیف نفت‌کش ایران توسط نیروی دریایی بریتانیا، تاکید کرد: این رفتار انگلیس بی‌پاسخ نخواهد ماند؛ ایران می‌تواند به سازمان ملل هم شکایت کند و حتی صاحبان کشتی می‌توانند به دادگستری اروپا هم شکایت کنند.

اعتمادآنلاین| آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که جهان صاحب امر دارد و او خواهد آمد و جهان را اصلاح می کند، گفت: مسئله رهبری از مسائل اصلی است و جماعت باید یک خط را در این روزگار نگاه کنند و آن خط مهدی موعود است.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: رستگار کسی است که پیرامون توحید دور بزند، گناه نکند و مطیع امر خدا باشد. در توحید باید به سراغ رهبری رفت؛ همچنین در خدمت به خلق خدا و خدمات اجتماعی باید به سراغ کسی رفت که ولی امر خداست. 

 

وی ادامه داد:  افراد جامعه باید در حق یکدیگر ایثار کنند و خدمت نمایند؛ بخصوص در شرایط موجود که دشمن از نظر اقتصادی و سیاسی به مردم فشار می‌آورد، همه مکلف به کمک به یکدیگر هستیم. مسئولان باید میز کارشان، اتاق‌شان، وقت و کارشان را به امام زمان عرضه کنند. ببیند آیا او راضی است. مسئول نباید نسبت به وظیفه خود سهل انگاری کرده، به مشکلات مردم توجهی نکرده و راه‌های حل مشکل را دنبال نکند. اینجا رهبری الهی و توجه به امام عصر بسیار مهم است.

 

امامی کاشانی خاطرنشان کرد: انسان برای سیر به سوی خدا و به سوی خداشناسی در مراتب اسماالحسنی سیر می‌کند تا به خدا برسد و پس از آن به سمت خدمت به خلق خدا حرکت می‌کند. سیر به پرودگار و برگشت برای خدمت به خلق خدا کسی را می‌خواهد تا صفات خدا و نبوت انبیا را ترسیم و تبیین کند و آن کسی باید باشد که از نظر علم آگاه به وحی باشد. اگر این آگاهی بود آنگاه می‌تواند دین خدا را درست تبیین کند، لذا موضوع رهبری در دین مسئله اساسی است و این است که گفته می‌شود زمین از حجت خدا خالی نیست. 

 

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران عنوان کرد: اروپا تعهداتی داشت و به آن عمل نکرد، اروپا در قراردادش موارد زیادی را از جمله نفت و ارتباطات بانکی را تعهد کرده است که به هیچ کدام عمل نکرد.

 

وی تاکید کرد: هیچ زمانی آمریکا مثل امروز ذلیل و بی ارزش نشده است. این رئیس‌جمهور آمریکا، این حاکمان به دنیا نگاه نمی‌کنند، به میلیاردها ملت نگاه نمی‌کنند  که چه نگاه توهین و تحقیرآمیزی به آنان دارند. نه آمریکا، نه انگلیس و نه آل سعود به دنیا توجهی نمی‌کنند.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: طبق برجام دولت جمهوری اسلامی اعلام کرد ما تعهدات را کاهش می دهیم و 60 روز هم مهلت داد. همانطور که در نامه وزیر خارجه محترم آمده است که  ما 60 روز مهلت دادیم و شما هیج کاری نکردید... اما امروز می‌گویند شما چرا عمل نکردید! این سقف باید روی دیوار تعهدات شما باشد که به آن عمل نکردید. جمهوری اسلامی قانونی عمل کرد.

 

وی با اشاره به توقیف نفت‌کش ایران توسط نیروی دریایی بریتانیا، عنوان کرد: دولت انگلیس نفتکشی که مربوط به ایران بوده است در جبل الطارق توقیف کرده که این کار بر خلاف قوانین بین‌المللی است.

 

امامی کاشانی خاطرنشان کرد: بله یک جاهایی کار خلافی مانند حمل مواد مخدر و موادی که برای جامعه و مردم ضرر دارد صورت می‌گیرد توقف لازم است اما نه زمانی که نفتی از یک جایی به جایی دیگر منتقل می‌شود.

 

وی تاکید کرد: این رفتار انگلیس بی پاسخ نخواهد ماند؛ ایران می‌تواند به سازمان ملل هم شکایت کند و حتی صاحبان کشتی می‌توانند به دادگستری اروپا هم شکایت کنند.

 

وی با اشاره به قیام سی تیر گفت: به فضل خدا با تمامی مشکلاتی که از روزهای اول، طاغوت و شاه فراهم کردند اما امروز کشور به آن چه خواسته رسیده است. در 30 تیر ملت علیه انگلیس و استعمار آن زمان قیام کرد. 

 

خطیب موقت نماز جمعه خاطرنشان کرد: راه درست راه عدالت و حق است. امروز هم رهبر معظم انقلاب راه امام را با قوت هرچه بیشتر ادامه می‌دهند و خداوند متعال توان اقتدارشان را بیشتر کند آن هم در روزهایی که دشمن از هر طرف ما را احاطه کرده است.

 

وی با اشاره به وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی گفت: این مردعالم شیعه است که در زندان نیجریه زندانی شده و در حال بسیار سختی به سر می‌برد. خواستند که برای ایشان در نماز جمعه دعا کنیم، باید گفت عاقبت با مردان پارسا و باتقوا است. 

 

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با ائمه جمعه گفت: رهبری در دیدار با ائمه جمعه تاکید کردند که به جوانان و نوجوان در دانشگاه و دبیرستان‌ها بیشتر توجه شود زیر آینده کشور در دست آنان است و ما باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که تقوا در نسل جوان مهیا شود. 

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: دختران و پسران توجه کنند و ببینند اسلام چه می‌گوید. اسلام می‌گوید مردها به چهره زنان بیگانه نگاه نکنید و به زنان می‌گوید شما هم خودتان را حفظ کنید. این است که رهبر عزیز می‌گوید دشمن همه چیز ما را هدف قرار داده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر جوانان ما راه بی بند وباری را در پیش گیرند قطعا دشمن بر ما چیره خواهد شد بنابراین باید بستر تقوا را برای آنان فراهم کنیم. انقلاب اسلامی راهی درست و حق بود و در برابر ظلم و فساد ایستاد.

 

منبع: ایلنا 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها