12/10/2019
سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸
ویزیت پزشکی 343 میلیون نفر در سال
قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد:

ویزیت پزشکی 343 میلیون نفر در سال

قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد: متوسط سرانه بار مراجعه به پزشک عمومی و متخصص در سال برای هر ایرانی 4,14 صدم بار است و حدود 343 میلیون بار ویزیت پزشکی در سال انجام می شود.

اعتمادآنلاین|ایرج حریرچی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه 80 درصد بستری و 40 درصد خدمات سرپایی کشور در بخش دولتی ارائه می شود گفت:  70 تا 80 درصد نوبتها در تمام بیمارستان های بالای 100 تخته کشور، به صورت اینترنتی و تلفنی ارائه می شود.

 

وی افزود: البته زیرساخت 100 درصد شدن اینگونه نوبت دهی نیز آماده شده اما با توجه به عدم آشنایی برخی افراد با روش نوبت دهی اینترنتی و تلفنی، عمداً 20 درصد نوبت دادن را به صورت حضوری قرار دادیم.

 

قائم مقام وزیر بهداشت با تذکر این نکته که نوبت دهی به معنای نبود لیست انتظار نیست گفت: با توجه به کمبود تعداد پزشک در لیست انتظار با مشکلاتی مواجهیم. در حال حاضر نوبت دهی الکترونیک از سطح یک (پزشک عمومی روستا و پزشک خانواده) برای بیمارستان از طریق پرونده الکترونیک در 20 استان کشور انجام می شود و زیرساخت آن برای سایر استانها نیز آماده شده است.

 

حریرچی سیستم ناکارآمد نوبت دهی در بخش خصوصی و دولتی را با 343 میلیون بار ویزیت مرتبط دانست و گفت: این حجم از ویزیت، باعث منتظر ماندن بیماران در مطب ها و درمانگاه ها شده است.

 

قائم مقام وزیر بهداشت همچنین در رابطه با مشکلات سیستم بیمارستان ها برای ورود به شبکه گفت: مردم در صورت هر گونه اشکال در سیستم های نوبت دهی و تخلفات با سامانه 190 تماس بگیرند و مورد را گزارش کنند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها