12/6/2019
جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
ارزیابی اجرای پویش ملی کنترل فشار خون از سوی سازمان جهانی بهداشت

ارزیابی اجرای پویش ملی کنترل فشار خون از سوی سازمان جهانی بهداشت

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: سازمان جهانی بهداشت اجرای پویش ملی کنترل فشار خون را ارزشیابی و برای اجرای پویش‌های بعدی مانند دیابت و سلامت دهان و دندان به منظور آگاه سازی مردم و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر به وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران کمک می‌کند.

اعتمادآنلاین|کریستوف هاملمان روز جمعه درباره پویش ملی کنترل فشار خون افزود: یکی از مهمترین بیماری‌های غیرواگیر، بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون بالا است و سازمان جهانی بهداشت از این طرح بزرگ ملی حمایت می‌کند.

 

وی بیان کرد: خیلی خوب است که مردم از فشار خون خود آگاه باشند و افراد مبتلا به پرفشاری خون را شناسایی کنیم، اما قطعاً نباید به شناسایی این بیماران بسنده کرد، بلکه باید گام‌های بعدی برداشته شود.

 

هاملمان اظهار داشت: اول باید سبک زندگی این بیماران تغییر پیدا کند و دوم اینکه سیستم سلامت به شکلی آمادگی داشته باشد که این افراد را تحت مراقبت و درمان قرار دهد و سازمان جهانی بهداشت در گام‌های بعدی آمادگی کمک به وزارت بهداشت ایران را دارد.

 

پویش ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت 98 توسط وزارت بهداشت آغاز شد و 15 تیر ماه پایان یافت. در مرحله اول این پویش به حساس سازی و اطلاع رسانی پرداخته شد و در مرحله دوم فاز عملیاتی و سنجش فشار خون افراد انجام شد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها