12/6/2019
جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی بار دیگر در کشورمان احیا شد/ ثانیه‌ای نیست که مقام معظم رهبری یاد مردم را فراموش کند/ حداکثر دریافتی یک طلبه 700 هزار تومان در ماه است
محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی بار دیگر در کشورمان احیا شد/ ثانیه‌ای نیست که مقام معظم رهبری یاد مردم را فراموش کند/ حداکثر دریافتی یک طلبه 700 هزار تومان در ماه است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد که به برکت انقلاب اسلامی بار دیگر نماز جمعه در کشورمان احیا شد.

اعتمادآنلاین| محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در بندرعباس بیان کرد: امروز برای نخستین بار نماز جمعه شهر بندرعباس به امامت محمد عبادی زاده اقامه می شود که از فرزندان نخبه هرمزگانی است و در آینده می تواند به چهره برجسته ای در بین نمایندگان ولی فقیه در کشور تبدیل شود.

 

وی ادامه داد: برای نخستین بار است که به مسجد جامع بندرعباس آمده ام و می توانم بگویم این مسجد در این نقطه حساس که در مرز کشورمان قرار دارد یک پدیده تحسین برانگیز و آبروی شهر بندرعباس است.

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: مصلی های زیادی دیدم اما چنین مسجد جامعی همچون بندرعباس ندیدم یا کم دیدم.

 

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه این مسجد جامع حاصل تلاش آیت الله نعیم آبادی وپشتیبانی مردم است، تصریح کرد: مردم قدرشناس زحمات و خدمات آیت الله نعیم آبادی بوده و هستند و از وی می خواهم به عنوان روحانی محبوب و فاضل و عالم و علاقه مند به هرمزگان از این استان پا نکشند.

 

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی بار دیگر نماز جمعه در کشورمان احیا شد و این سنت الهی برپا شد.

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: سنت اعتکاف از دیگر سنت هایی بود که فراموش شده بود و بسیاری نمی دانستند که اعتکاف چگونه باید انجام شود.

 

وی عنوان کرد: حداکثر دریافتی یک طلبه 700 هزار تومان در ماه است که در مقابل این گرانی ها می سوزند و می سازند و دم نمی زنند.

 

محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه طلبه های سالخورده ای در کشور هستند که کسی از آن ها احوالی نمی پرسد، عنوان کرد: یکی از وظایف دفتر مقام معظم رهبری رسیدگی به روحانیون سالخورده است.

 

وی خاطرنشان کرد: باید از کودکی فرزندانمان را با نماز آشنا کنیم تا با آن اخت بگیرند و پرورش اسلامی یابند.

 

رییس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: بعد از رحلت امام راحل، با حضور و هدایت، مقام معظم رهبری، خداوند منت گسترده ای بر سر این ملت گذاشت.

 

وی در پایان تصریح کرد: ثانیه ای نیست که مقام معظم رهبری یاد مردم را فراموش کند.

 

همچنین در پایان این سخنان، از سوی رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم تنفیذ محمد عبادی زاده به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز به وی اعطا شد.

 

منبع: ایسنا 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها