12/14/2019
شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
اختصاص 110 میلیارد تومان کمک فوری به زلزله‌زده‌ها
بازدید اولین مسئول کشوری از مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان

اختصاص 110 میلیارد تومان کمک فوری به زلزله‌زده‌ها

محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) باحضور در استان خوزستان از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان بازدید و از نزدیک با مردم این مناطق دیدار کرد.

اعتمادآنلاین| محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) باحضور در استان خوزستان از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان بازدید و از نزدیک با مردم این مناطق دیدار کرد. دراین بازدید که اولین بازدید یک مسئول کشوری از این مناطق است، استاندار خوزستان، نماینده ولی‌فقیه، نماینده مجلس و فرماندار نیز حضور داشتند.

 

مخبر در گفتگو با مردم آسیب دیده مناطق "پشت کوه و نمره‌یک" مسجدسلیمان اعلام کرد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام همانند حوادث گذشته درکنار مردم خواهد بود.

 

وی در جمع مردم وعده داد بزودی ستاد اجرایی فرمان امام 2000 بسته لوازم ضروری خانگی شامل 12هزار قلم کالا را بین مردم این مناطق توزیع خواهد کرد.

 

مخبر همچنان از اجرای 1000 طرح اشتغال خرد و توزیع 3000 بسته لوازم التحریر در این منطقه خبر داد و افزود: مجموع بودجه در نظر گرفته شده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای مناطق زلزله زده مسجدسلیمان 110 میلیارد تومان خواهد بود.

 

وی افزود:همانند سیل ابتدای سال، تا هروقت لازم باشد در کنار مردم آسیب دیده مسجدسلیمان و خوزستان خواهیم ماند.

 

گفتنی است دوشنبه 17  تیرماه نزدیک به ساعت 11 و 30 دقیقه صبح زلزله‌ای با قدرت 5.7 ریشتر مسجدسلیمان و بخش‌های اطراف آن را لرزاند. این حادثه باعث ایجاد خرابی و واردشدن خسارت به برخی منازل مسکونی شد

 

اهدای 200 بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده ایران توسط شیعیان ترکمان عراق

 

همچنین چندتن از نمایندگان پارلمان عراق و فرماندهان حشدالشعبی ضمن دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و قدردانی از حمایت همه جانبه نظام و مردم ایران در مبارزه با داعش، کمک‌های شیعیان کرکوک عراق برای مردم مناطق سیل‌زده ایران را اهدا کردند.

 

در این دیدار محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ضمن بیان فعالیت‌ها و دستاوردهای ستاد اجرایی در مناطق محروم افزود:امریکا تمام تلاش خود را برای ایجاد دشمنی فرضی بین ایران و عراق بکار بست، اما عشق به اهل بیت و مشترکات فراوان دو ملت نه تنها باعث شکست این تلاش‌ها شد بلکه در میدان مبارزه با گروهک تروریستی داعش ، وحدت و همکاری و ارتباط عمیق بین دو ملت دوچندان شد.

 

مخبر با قدردانی از همدردی مردم عراق با مردم ایران پس از وقوع سیل امسال گفت: در اینگونه حوادث، وجود این دلسوزی و همدردی مایه وحدت بیش از پیش دو ملت است و میتواند عامل تهدید دشمن و تقویت دوستان باشد.

 

دراین دیدار یکی از فرماندهان حشدالشعبی عراق با برشمردن تلاش‌های جمهوری اسلامی در پیروزی مردم عراق در مقابل جریان‌های تروریستی گفت: مردم عراق پس از ورود داعش دوست و دشمن واقعی خود را شناختند و اگر حمایت‌های مردم ایران، سردار قاسم سلیمانی و رهبر انقلاب نبود عراق از چنگال تروریست‌ها خارج نمی‌شد. آرزوی ما دیدار با امام خامنه‌ای است.

 

وی ضمن تقدیم کمک‌های مردمی جمع آوری شده در استان کرکوک عراق جهت اهدا به مردم مناطق سیل‌زده ایران افزود: کمک‌های بی دریغ مردم ایران به ما در طی این سالهای سخت فراموش ناشدنی است و این کمک ناچیز هم صرفا جهت ابراز همدردی و انجام وظیفه است.

 

در پایان این دیدار مقرر شد این کمک اهدایی در قالب 200 بسته لوازم خانگی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) طی هفته‌های آینده در مناطق سیل‌زده توزیع شود.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها