2/21/2020
جمعه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
نشست مدیران ارشد بخش مسکن با رئیس‌جمهوری

نشست مدیران ارشد بخش مسکن با رئیس‌جمهوری

دست‌اندرکاران حوزه مسکن امروز در جلسه‌ای ویژه با رئیس‌جمهوری آخرین وضعیت مباحث این حوزه را بررسی کردند.

اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رئیس جمهوری با حضور در نشستی میزبان مدیران ارشد بخش مسکن بود. این جلسه صبح امروز با حضور وزرای راه و شهرسازی، کشور و جهاد کشاورزی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان ذیربط وزارتخانه‌های مسئول در محل نهاد ریاست جمهوری به ریاست روحانی تشکیل شد.

 

بررسی آخرین وضعیت تکمیل واحد‌های مسکن مهر، طرح احیا بافت فرسوده شهری، مسکن ویژه کارمندان، احیا و بازسازی بافت روستایی و گزارشی از وضعیت بازسازی واحد‌های مسکن در مناطق سیل زده بهار امسال محور اصلی مباحث این جلسه بود.

 

تکمیل 500 هزار واحد مسکونی مسکن مهر و احداث 400 هزار واحد مسکونی جدید در قالب باز افرینی بافت‌های فرسوده شهری تا پایان سال 99 از مهم‌ترین برنامه‌های اعلام شده دولت برای رونق تولید مسکن است. همچنین ساخت 50 هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید تا پایان امسال  از دیگر طرح‌های رونق تولید مسکن است.

 

دولت دستگا‌های اجرایی را مکلف کرده تا زمین‌های دولتی موجود در بافت شهری را برای تولید مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند ضمن اینکه سیستم بانکی نیز به منظور حمایت از توسعه گران در بخش مسکن سقف تسهیلات ساخت را به 110 میلیون تومان افزایش داده است تسهیلاتی با سود 18 درصد که زمینه مناسبی را برای تامین مالی طرح باز آفرینی بافت فرسوده شهری فراهم کرده است.

 

منیع: باشگاه خبرنگاران جوان 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها