12/1/2020
سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
عقب‌گرد بورس‌های جهان

عقب‌گرد بورس‌های جهان

با انتشار صورت سود و زیان شرکتهای بزرگ آمریکایی، شاخص‌های بورس جهانی ریزشی شدند.

اعتمادآنلاین| معامله‌گران بورسی در سراسر جهان که با اشتیاق منتظر انتشار صورتهای سود و زیان شرکت‌های بزرگ آمریکایی بودند با انتشار آنها دچار شوک بزرگی شدند.

شرکتهای "تسلا" و " امریکن ایرلاینز" هر دو نسبت به سه ماهه نخست سال با کاهش سودآوری مواجه شدند و شرکت آمازون نیز اعلام کرد رشد سود فصلی آن از میزان پیش‌بینی‌شده قبلی کمتر بوده است.

 

علاوه بر کاهش سودآوری شرکتهای بزرگ، احتمال بالای کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا در روز پنجشنبه هفته آینده از جمله دیگر عواملی بود که معاملات بازارهای مالی در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داد.

 

ادوارد مویا، تحلیل‌گر ارشد بازار در موسسه "اواندا" گفت: بازارها نسبت به اینکه بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده چه تصمیمی بگیرد، اندکی اضطراب دارند. آن‌ها امیدوارند با توجه به اثرگذاری جنگ تجاری بین چین و آمریکا بر رشد اقتصادی آمریکا، بانک مرکزی این کشور تصمیم به کاهش نرخ بهره شدیدی نگیرد.

 

در معاملات امروز بورس نیویورک، شاخص "داو جونز" با 0.5 درصد کاهش به 27هزار و 140.98 واحد رسید و در اروپا شاخص "فوتسی 100" بورس لندن با کاهش 0.2 درصدی در سطح 7489.05 واحدی بسته شد.

 

از سوی دیگر معاملات بورسی در قاره آسیا نیز به مانند شاخص‌های بورسی در اروپا و آمریکا نزولی بودند به گونه‌ای که شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو ژاپن با کاهش 0.5 درصدی تا پایان معاملات اولیه به سطح 21هزار و 647.29 واحدی عقب نشست، شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.5 درصد کاهش یافت و در سطح 28هزار و 449.07 واحدی بسته شد و شاخص "شانگهای کامپوزیت" بورس چین با ریزش 0.2 درصدی در سطح 2930.82 واحدی بسته شد.

 

هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 17 سنت افزایش به 56.19 دلار و هر بشکه نفت خام برنت بدون تغییر نسبت به روز قبل و به ازای 63.39 دلار  معامله شدند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها