4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
در قسمت سی‌وششم «سلول گفت‌وگو» ببینید:

از فانوس تا پرشین‌کارتون در گفت‌وگوی اعتمادآنلاین با کیوان زرگری

کیوان زرگری سبک بسیار مشخصی در حیطه کارتون دارد. کاراکترها و فرم‌های او مثل خود او مرتب، مودب و اتوکشیده‌اند. فرم و رنگ هم در کارهای او در نهایت سادگی است. چند سالی است که کیوان هم مانند سایر کارتونیست‌ها، کار دیگری جز کارتون می‌کند.

اعتمادآنلاین| کیوان زرگری خیلی شبیه من است. نه از نظر شکل ظاهری بلکه از نظر سیری که در زندگی هنری خود طی کرده است. او هم مثل من در اوایل دهه پنجاه به دنیا آمده، در هنرستان تحصیل کرده، کاریکاتور را هم از سال 71 شروع کرده و در همان دهه هفتاد عضو یکی از موثرترین گروه‌های کاریکاتور شد و در روزنامه‌های اصلاحات هم طراح و دبیر سرویس بوده است. اگر خودم این بیوگرافی را می‌خواندم، فکر می‌کردم که مطلب در مورد من نوشته شده است.

 

بر خلاف این شباهت‌ها کیوان سبک بسیار مشخصی در حیطه کارتون دارد. کاراکترها و فرم‌های او مثل خود او مرتب، مودب و اتوکشیده‌اند. بله مرتب، مودب و اتوکشیده. اینها خصوصیات اخلاقی کیوان است. او یک کمال‌گرای مبادی آداب است و کاراکترهایش هم مانند خود او هستند. شوخ و شنگی و چالاکی در کاراکترهای کارهای او نیست. اما تا دلتان بخواهد، شیک و مجلسی‌اند. فرم و رنگ هم در کارهای او در نهایت سادگی است. چند سالی است که کیوان هم مانند سایر کارتونیست‌ها، کار دیگری جز کارتون می‌کند. او به گرافیک پناه برده و فعلاً نانش را از آن در می‌آورد. مصاحبه ما را با او در قالب سلول گفت‌وگو ببینید

 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها