1/27/2020
دوشنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۸
حمله تند جان لجند به ترامپ
«جان لجند» خواننده و آهنگساز آمریکایی؛

حمله تند جان لجند به ترامپ

هنرمند آهنگساز برنده اسکار با سرزنش ترامپ او را به‌عنوان الهام‌بخش تروریست‌ها در تیراندازی‌های اخیر آمریکا خواند.

اعتمادآنلاین|جان لجند چهره مشهور دنیای موسیقی که هرگز نگاه منفی‌اش نسبت به ترامپ را پنهان نکرده است، به دنبال تیراندازی در ال‌پاسو و اوهایو در همین آخر هفته، با چندین پست که منتشر کرد ترامپ را الهام‌بخش خشونت‌ها خواند.

 

این خواننده و ترانه‌سرا در یکی از توییت‌هایش ضمن اینکه نوشت دلش با قربانیان حادثه ال پاسو و دیتون است افزود: کشور ما چنین تجربیات تلخی را خیلی زیاد داشته است و ما نیاز داریم که رهبرانمان درباره این اعمال دست به صحبت بزنند. باید اسلحه‌های جنگ را از خیابان‌ها بیرون کشید و با ایدئولوژی شیطانی ملت‌گرایی سفید که الهام‌بخش بسیاری از این رفتارهای تروریستی است، مبارزه کرد.

 

او در جایی دیگر افزود: وقتی ما سم نژادپرستی را که از دهان رییس جمهور بیرون می‌آید محکوم می‌کنیم و به سیاست‌های  او اعتراض می‌کنیم، پای مرگ و زندگی در میان است. رییس جمهور مرتب الهام‌بخش قاتلان می‌شود. خود او بخشی از مشکل است.

 

اوایل هفته نیز لجند ترامپ را برای استفاده از توییت‌های نژادپرستانه‌اش درباره شهر بالتیمور به باد اعتراض گرفته بود و ترامپ را نژادپرستی کوفتی خطاب کرده بود.

 

لجند برنده 9 جایزه گرمی است و سال 2015 برای موزیک «Glory» تهیه شده برای فیلم «سلما» که فیلمی ضدنژادپرستی و درباره حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا بود، جایزه اسکار دریافت کرد.

 

در تیراندازی روز شنبه در والمارت در غرب تگزاس دست کم 20 نفر کشته و 22 تن دیگر زخمی شدند و تیراندازی یکشنبه در اوهایو 10 کشته و 26 زخمی به جای گذاشت.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها