11/22/2019
جمعه، ۰۱ آذر ۱۳۹۸
مبینا نعمت‌زاده قهرمان تکواندوی نونهالان جهان شد

مبینا نعمت‌زاده قهرمان تکواندوی نونهالان جهان شد

در جریان نخستین روز از چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان در ازبکستان، مبینا نعمت‌زاده موفق به کسب مدال طلا شد و محمدمهدی طاهرخانی بر سکوی سومی ایستاد.

اعتمادآنلاین| چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان 2019، از صبح امروز (چهارشنبه – 16 مردادماه) با حضور 550 تکواندوکار از 64 کشور در سالن «کاخ ورزش جهانی» تاشکند آغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

 

امروز و در نخستین روز این دوره از رقابت‌ها هوگوپوشان اوزان 65- و 65+ کیلوگرم پسران و 29-، 33- و 51- کیلوگرم دختران با یکدیگر مبارزه کردند که محمد امین کارساز (65- کیلوگرم)، محمدمهدی طاهرخانی (65+ کیلوگرم)، درسا اسلامی (29- کیلوگرم)، مریم شکری (33- کیلوگرم) و مبینا نعمت‌زاده (51- کیلوگرم) به عنوان نمایندگان ایران بودند.

 

در پایان روز نخست مبینا نعمت‌زاده توانست بر سکوی قهرمانی بایستد و محمدمهدی طاهرخانی نیز به مدال برنز رسید اما درسا اسلامی، محمدامین کارساز در مرحله یک‌چهارم و در یک قدمی کسب مدال از دور رقابت‌ها کنار رفتند؛ مریم شکری نیز در مبارزه نخست نتیجه را واگذار کرد.

 

فردا (پنجشنبه – 17 مردادماه) و در روز دوم مبارزات اوزان 33-، 37- و 53- کیلوگرم پسران و 41- و 47- کیلوگرم دختران پیگیری خواهد شد؛ در این روز امیرعباس رهنما (33- کیلوگرم)، پویان جعفرصالحی (37- کیلوگرم)، امیرحسین متاجی (وزن 53- کیلوگرم)، زهرا زرین نعل (وزن 41- کیلوگرم) و مبینا بخشی‌نژاد (وزن 47- کیلوگرم) هوگوپوشان کشورمان هستند.

 

هدایت تیم پسران برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی و محمدرضا یاری و محمد علوی به عنوان مربی است. هدایت تیم دختران نیز برعهده اعظم درستی به عنوان سرمربی و محبوبه محمدنژاد و شهره خلج‌زاده به عنوان مربی است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها