12/15/2019
یکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۹۸
آمریکا فعلاً سودان را از لیست حامیان «تروریسم» حذف نمی‌کند

آمریکا فعلاً سودان را از لیست حامیان «تروریسم» حذف نمی‌کند

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت، پیش از آن که واشنگتن امکان حذف سودان از فهرست دولت‌های حامی «تروریسم» را مد نظر قرار دهد، باید یکسری مسائل حل شود.

اعتمادآنلاین| یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، پیش از آن که واشنگتن امکان حذف سودان از فهرست دولت‌های حامی «تروریسم» را مد نظر قرار دهد، باید برخی مسائل حل شود.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیش از این رهبران نظامی و ائتلاف مخالفان در سودان اعلام کردند که در راستای حرکت به سمت دولتی انتقالی به توافق رسیده‌اند.

 

در پی این توافق، میانجیگران بین‌المللی خواستار حذف نام دولت سودان از فهرست دولت‌های حامی «تروریسم» آمریکا شدند.

 

در حال حاضر قرار گرفتن نام سودان در این فهرست، محدودیت‌های اقتصادی بسیاری برای این کشور ایجاد کرده و حذف سودان از این لیست، ممکن است درها را به روی سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به این کشور باز می‌کند.

 

دیوید هیل، از مقام‌های ارشد وزارت امور خارجه آمریکا درباره رویکرد کشورش در قبال سودان، بیان کرد: برخی مسائل وجود دارد که ما به دنبال تعامل در خصوص آن با دولت مدنی سودان هستیم.

 

او ادامه داد، این مسائل شامل ابعاد حقوق بشری، آزادی‌های دینی، تلاش‌های ضدتروریسم و همچنین ارتقای صلح داخلی، ثبات سیاسی و احیای اقتصادی است.

 

این مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت، پیش از آن که واشنگتن امکان حذف سودان از فهرست دولت‌های حامی «تروریسم» را مد نظر قرار دهد، باید این مسائل حل شود.

 

هیل مدعی شد: آمریکا در قبال کمک به گذار در سودان به سمت دولتی مدنی که بازتابی از اراده مردم باشد، کاملا متعهد است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها