1/19/2020
یکشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸
تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر

تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر

نماینده مردم استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها از قول مساعد رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در خصوص تجهیز خانه تاریخی امیرکبیر خبر داد.

اعتمادآنلاین| سعید صوفی در حاشیه برگزاری بیست‌ویکمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران از تجهیز خانه امیرکبیر خبر داد و گفت: روز گذشته در جلسه مشترک اعضای شورای عالی استان‌ها با رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور مقرر شد خانه امبیرکبیر که به ثبت یونسکو نیز رسیده تجهیز و تکمیل شود.

وی ادامه داد: زادگاه و منزل امیرکبیر در روستای هزاوه واقع در استان مرکزی است که به علت کمبود بودجه و تجهیزات روند تکمیل آن متوقف شده بود. لذا از علی اصغر مونسان - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری-  درخواست کردیم نسبت به تجهیز و تکمیل این خانه قدیمی تاریخی اقدام کنند که خوشبختانه قول مساعد در این زمینه داده شد.

نماینده مردم استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: در حال حاضر محل قتل امیرکبیر در کاشان واقع شده است که دارای درآمد خوبی از حوزه گردشگری است ولی خانه تاریخی امیرکبیر شناخته شده نیست و گردشگران بسیار کمی دارد.

وی اظهار کرد: روستای هزاوه دارای منظره‌ای زیبا و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیاری برای گردشگری دارد. لذا امیدواریم با قول مساعد رییس سازمان میراث فرهنگی این خانه تاریخی نیز هرچه زودتر تکمیل شود و پذیرای گردشگران زیادی باشد.

منبع: ایسنا


موضوعات مرتبط
دیدگاه ها