12/14/2019
شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
بیش از 100هکتار جنگل سوخت+ تصاویر

بیش از 100هکتار جنگل سوخت+ تصاویر

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از آتش سوزی در منطقه حفاظت شده دنا خبرداد.

اعتمادآنلاین|عنایت آرامشیان اظهار کرد: این آتش سوزی از ساعت 15 روز پنجشنبه، 17 مردا ماه آغاز شد و تا یک ساعت پیش ادامه داشت.

 

وی اظهارکرد: ورش باد مهار کردن و کنترل آتش سوزی را با کُندی مواجه کرده است.

 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نیروهای منابع طبیعی، نیروهای مردمی، بخشداری پاتاوه، هلال احمر، بسیج و سپاه برای مهار این آتش سوزی به کمک ما آمده اند.

 

آرامشیان تصریح کرد: علت آتش سوزی در حال بررسی است و میزان خسارات وارده زیاد است اما هنوز بصورت دقیق مشخص نیست.

 

وی اضافه کرد: در پی این آتش سوزی جنگلها و مراتع منطقه دچار آسیب شد البته بیشتر خسارت وارده به مراتع بوده است.

همچنین محسن جعفری نژاد بسطامی، مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: آتش سوزی منطقه حفاظت شده دنا تقریبا مهار شد اما با توجه به وزش شدید باد همچنان ادامه دارد و علاوه بر این در نقطه دیگری خارج از منطقه حفاظت شده شعله ور شده است.

 

وی افزود: وزش باد شدید در منطقه مهار و خاموش کردن آتش سوزی را سخت کرده است.

 

جنگل

 

جعفری نژاد اظهارکرد: نیروهای محیط زیست در آماده باش و در حال تلاش برای مهار آتش سوزی هستند اما نیرو و امکانات محیط زیست محدود و جوابگو نیست.

 

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از همه دستگاهها بخصوص اعضای شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان و مردم تقاضای کمک داریم و از این شورا درخواست داریم بصورت عملیاتی وارد شوند و به کمک ما بیایند.

 

وی افزود تاکنون بیش از 100هکتار جنگل و مرتع در منطقه حفاظت شده دنا در آتش سوخت و در صورتی که با توجه به وزش باد شدید و کمبود نیرو و امکانات تا فردا صبح ادامه پیدا کند، میزان خسارات وارده افزایش خواهد یافت.

 

جنگل

همچنین "غلامحسین حکمتیان اصل"، مدیرکل منابع کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:آتش سوزی در منطقه حفاظت شده است و سه اکیپ از منابع طبیعی جهت کمک به مهار و خاموش کردن آتش سوزی  اعزام شدند.

 

جنگل

 

آتش سوزی جنگلها و مراتع ارتفاعات منطقه حفاظت شده دنا در محدوده روستای "بادمگان"بخش پاتاوه از توابع شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد از عصر امروز پنجشنبه، 17 مرداد ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 

منبع: ایسنا

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها