12/14/2019
شنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۸
وزش طوفان 115 کیلومتر بر ساعت در سیستان‌و‌بلوچستان

وزش طوفان 115 کیلومتر بر ساعت در سیستان‌و‌بلوچستان

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز شدت توفان در شمال این استان افزایش یافت و سرعت آن به 115 کیلومتر بر ساعت رسید.

اعتمادآنلاین|محمود دیانتی اظهار داشت: وزش توفان شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را تا 500 متر کاهش داد و موجب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 3863 میکروگرم بر متر مکعب معادل 26 برابر حد مجاز برسد.


وی ادامه داد: وزش باد شدید و گرد و خاک در سایر شهرستان‌های شمالی سیستان و بلوچستان نظیر زهک، هیرمند و هامون نیز ادامه یافت و موجب کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق شد.


رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش بادهای 120 روزه از اواخر وقت سه شنبه در شمال استان شدت گرفت و امروز در شدیدترین حالت نسبت به سه روز اخیر قرار گرفت.


وی بیان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی  و مدل های جوی همچنان وزش بادهای 120 روزه در شمال استان ادامه دارد.

 

دیانتی اظهار داشت: وزش بادهای شدید در برخی نقاط شمالی سیستان و بلوچستانمنجر به تشکیل توفان گرد و خاک و توفان شن می شود که پیامد آن کاهش شدید دید، کاهش کیفیت هوا و اختلال در  تردد ناوگان حمل و نقل و افزایش غبار در زاهدان و سایر نقاط استان است.


وی تصریح کرد: توصیه می شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تاثیر طوفان اجتناب کنند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها