1/22/2020
چهارشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
جامعه روحانیت دیگر در مسائل سیاسی عملکرد حزبی نخواهد داشت
محمدحسین موسی‌پور، مسئول تشکیلات جامعه روحانیت مبارز:

جامعه روحانیت دیگر در مسائل سیاسی عملکرد حزبی نخواهد داشت

مسئول تشکیلات جامعه روحانیت مبارز گفت: رویکرد جدید جامعه روحانیت توجه به مسائل اجتماعی، فرهنگی و صنفی است و در مسائل سیاسی نقش راهبردی و هدایت داشته و عملکرد حزبی نخواهد داشت.

اعتمادآنلاین| محمدحسین موسی‌پور، مسئول تشکیلات جامعه روحانیت مبارز در نخستین گردهمایی جامعه روحانیت استان فارس با اشاره به جریانات فکری موثر و نقش آفرین در تاریخ سیاسی کشور بیان کرد: جریان اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و روحانیت و مجاهدت ها و مبارزات علما و پشتیبانی دینداران و اسلامگرایان توانست رژیم 2500 ساله شاهنشاهی را که از همه موئلفه‌های قدرت برخوردار بود نابود سازد.

 

وی افزود: ارکان قدرت این کشور اسلام و تشیع و ابزار ترویج آن محراب و منبر و روحانیت است که دشمن قبل از انقلاب با روش های گوناگون در پی تخریب و از بین بردن آن بود و پس از انقلاب نیز با تغییر روش و شیوه ها همان اهداف را دنبال می کند.

 

مسئول تشکیلات جامعه روحانیت مبارز کشور با اشاره به ساختار جدید جامعه روحانیت ادامه داد: رویکرد جدید جامعه روحانیت توجه به مسائل اجتماعی، فرهنگی و صنفی است و در مسائل سیاسی نقش راهبردی و هدایت داشته و عملکرد حزبی نخواهد داشت.

 

موسی پور با اشاره به گسترش فعالیت های جامعه روحانیت در کشور گفت: در هر شهری که دارای حداقل 30 روحانی واجد شرایط عضویت باشد می توانند جامعه روحانیت آن شهر را تاسیس کنند و پس از آن با نمایندگان منتخب جامعه روحانیت شهرها جامعه روحانیت استان تشکیل شده و از نماینده های منتخب جامعه روحانیت استان های کشور شورای مرکزی جامعه روحانیت کشور شکل می‌گیرد.

 

وی در پایان افزود: پیاده سازی ساختار جدید جامعه روحانیت مبارز کشور در تهران و اکثر استان ها آغاز شده است.

 

منبع: ایسنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها