2/22/2020
شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
حجاب در کشور ما یک قانون است/ درباره حجاب، برخورد مستقیم تاثیرگذار نیست/ جوانان در این موضوع گلایه‌ها و مطالباتی دارند
معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده:

حجاب در کشور ما یک قانون است/ درباره حجاب، برخورد مستقیم تاثیرگذار نیست/ جوانان در این موضوع گلایه‌ها و مطالباتی دارند

معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده درباره ارشاد زنان در مترو گفت: بهترین راه در ارتباط با حجاب، کار فرهنگی است و در کار فرهنگی تذکر مستقیم مطرح نیست.

اعتمادآنلاین| معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تذکر به زنان در مترو بیان کرد: کار فرهنگی، ایجاد زمینه برای انتخاب‌های خوب است. کارهای فرهنگی خوبی باید در خصوص حجاب صورت گیرد که زمینه برای فرزندان‌مان فراهم شود تا سبک زندگی خوب، فرهنگ و رفتار خوب را انتخاب کنند و این مشی زندگی‌شان شود. این بهترین شیوه کار فرهنگی است.


ابتکار بیان کرد: حجاب در کشور ما یک قانون است و همه به آن آگاه هستیم و باید رعایت شود اما در  اجرا و تحقق آن، روش برخورد یا تذکر مستقیم روش موثری نیست. باید در مسائل فرهنگی و سیاست‌های ایجابی در رابطه با حجاب تاکید کنیم.

 

او گفت: جوان انتظار دارد عزت نفس و احترامش در فضای عمومی و فعالیت‌های مختلف رعایت شود و این یک رابطه متقابل است. جوانان در این موضوع گلایه‌ها و مطالباتی دارند. باید صدای جوان را شنید. برای ما گفت‌وگوی بین نسلی مهم‌ترین رویکرد است. باید به جوانان حق بدهیم و فضای خوبی را برای گفت‌وشنود و ارتباط فراهم کنیم.

 

منبع: برنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها