6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
چه تسهیلاتی به زوج‌های جوان ارائه می‌شود؟

چه تسهیلاتی به زوج‌های جوان ارائه می‌شود؟

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان گفت: تسهیلاتی از جمله ارایه وام، تهیه جهیزیه، خدمات برپایی ازدواج از عقد تا عروسی، اعزام زوج‌های جوان به سفرهای زیارتی و کمک به برگزاری کارگاه‌های مهارتی ارائه شده است.

اعتمادآنلاین| اعظم کریمی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به برنامه‌های هفته ازدواج عنوان کرد: یکی از کارهایی که در ستاد ملی هفته ازدواج انجام شد شناسایی فعال‌ترین خیرین ازدواج بوده است. امروز ما میزبان یک یا چند خیر از هر استان  هستیم. 

 

وی ادامه داد: ما در استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، بوشهر، مازندان، یزد، کرمانشاه،خراسان جنوبی، همدان ، هرمزگان و همچنین بروجن، دامغان و نهاوند مجمع ثبت شده ازدواج توسط خیرین را داریم. 

 

کریمی با اشاره به ارائه تسهیلات به زوج‌های جوان گفت: تسهیلاتی از جمله ارایه وام، تهیه جهیزیه، خدمات برپایی ازدواج از عقد تا عروسی، اعزام زوج‌های جوان به سفرهای زیارتی و کمک به برگزاری کارگاه‌های مهارتی ارائه شده است.

 

ژاله فرامرزیان معاون توسعه و منابع وزارت کشور گفت: فعالیت داوطلبانه و خداپسندانه از جمله اقداماتی است که هم در دین اسلام و هم در تمدن بزرگ ایرانی جایگاه قابل توجهی دارد اما یک سری موضوعات مانند ازدواج یکی از مسائل جدی جوانان کشور است. همچنین ازدواج از جمله مباحثی است که مجموع فعالیت‌ها در راستای آن باید موجب ایجاد یک خانواده سالم و سلامت باشد. یکی از دلایل و اهمیت‌های حضور خیرین هم به همین امر مربوط است.  مردم باید برای حل مشکلاتشان دور هم جمع شوند و همفکری کنند زیرا دولت‌ها و نهادها نمی‌توانند مشارکت موثری داشته باشند. مردم می‌توانند در خصوص مسایلی که خودشان بهتر از دولت می‌دانند راهکار ارایه دهند.

 

وی اضافه کرد: منابع و سرمایه‌هایی که دراختیار جوانان قرار می‌گیرد، اهمیت زیادی دارد، مانند شما خیرین که بیش از ما و دولت می‌توانید بهترین کمک دهنده برای مردم باشید. 

 

فرامرزیان گفت: امر ازدواج شادی‌آور و توسعه آفرین است از این رو امر ازدواج اهمیت بسیاری دارد.  امیدوارم ما به عنوان خادمین دولت تسهیل کننده این امر باشیم. هر چند جامعه جوان کشور بهتر از این ارزیابی شده بود اما امیدواریم با حضور شما و اقدامات و شکل دادن به سازه‌ای که طراحی شده به اهداف آینده در خصوص امر ازدواج برسیم.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها